Vysoká škola v neskoršom veku

baby8686
2. sep 2022

Ahojte, chcela by som vas poprosit o radu. Rozmyslam nad skolou - nejaky ekonomicky smer. Studovat by som chcela externe, kedze mam 2 deticky (3, 10) a pracujem. Strednu mam Obchodnu akademiu. Po tych 15rokoch od skoncenia nemam vobec tusenia, ktora vysoka by mi najviac vyhovovala. Zacinam sa este len obzerat, ktora skola nie je velmi narocna a dala by sa zvladnut.. myslim odbor. Mozno je tu nejaka mamicka ( s podobnym pripadom) alebo niekto, kto by mi vedel v tomto smere poradit a naviest ma niekam :D Dakujem

liljana
2. sep 2022

A vyuzijes vobec nejako tu skolu? Budes stihat pracu, deti a vysoku skolu? Vacsina ludi si spravi skolu na zaciatku kariery, ked maju znalosti zo strednej a aby ju vyuzili na start v praci. Ale urcite lepsie studovat ako zabijat nejako cas.

liz_lemon
2. sep 2022

si z BA, tak skus EUBA, urcite sa tam da nieco studovat aj externe

zmrzlinka2021
2. sep 2022

@baby8686
Realne, chces robit vysokoskolsku pracu a makat na sebe pocas celeho zivota? Lebo inak ti vysoka skola bude uplne na prd, budes robit to, co teraz, len tam budes mat pred menom titul, z ktoreho sa ti budu smiať...

Co je tvojou motivaciou mať vysokú školu?

liz_lemon
2. sep 2022

@liljana
@zmrzlinka2021
kopec ludi studuje a maju deti, nechapem tieto vase reakcie...keby pisala, ze chce ist na socialnu pracu, tak ok, ale hlada ekonomicky smer, takze urcite motivaciou nebude len mat titul

deti95060810
2. sep 2022

kľudne začni... na vzdelávanie nie je nikdy neskoro...

baby8686
autor
2. sep 2022

@liljana
@zmrzlinka2021 mojou motivaciou je to, ze pracujem v BBC - korporacia tu v BA a ak sa aj uvolnuje lepsia pozicia, tak vacsinou ziadaju aspon Bc. Po skole som odcestovala prec a teraz, ked su uz deti vacsie nad tym uvazujem coraz viac.

lindous
2. sep 2022

@zmrzlinka2021 kopu žien poznám, ktoré si dorábali možno zbytočný titul len kvôli tabuľkovým platom, všetkým bolo jedno, že majú kopu praxe a VŠ (aj mimo odboru) im nič už v tomto prípade nedá, ak chceli vyšší plat, tak museli... A človek nikdy nevie kam sa dostane

matabb73
2. sep 2022

@baby8686 ak máš takú potrebu, choď študovať. Poznám viacero žien, ktoré si spravili výšku keď už mali deti. Jedna dokonca tri stupne a začínala keď mal mladší syn pol roka. Vyber si takú, ktorú uplatníš v praci, inak je to zbytočné. Ak máš obchodnú akadémiu a pracuješ v odbore, tak asi ekonomickú. Ekonómky nemajú problém nájsť si prácu.

palicka
2. sep 2022

Jasne že chod. Das to, nebude to ľahké, ale pokial manžel pomôže s deťmi, pôjde to!

janka95
2. sep 2022

Samozrejme že to dáš keď chceš. Mám kopu spolužiačok ešte starších. A ja som si dorabala strednú aby som mohla pracovať a popri robote teraz idem do 2.rocnika VŠ. A to mám doma prváčika. Začína nám veselé obdobie teraz v septembri :D

1kriosa1
2. sep 2022

Ja som začala študovať počas materskej, síce bolo to náročné, cez skúškové mavam budik na štvrtú ráno aby som sa učila pred prácou, lebo mne to už večer nemyslí, už mám po 30tke , dieťa je už zabehnutý škôlkar a v zime mám štátnice 😊 na začiatku sa mi to externé štúdium zdalo ako niečo nekonečné, dlhé a nemožné , teraz sa mi ani nechce veriť že už bude tomu koniec 😊
Teraz je dosť výhoda, že zo zákona skrátili externé štúdium o dva roky , takže aj to je výhoda. S vekom si nerob starosti, pracovať na sebe a vzdelávať sa , nikdy nieje neskoro, my sme na študijnom programe taký mix , cca od 30 rokov do 50 😊
Pokiaľ ti ma kto zavarovať detičky, tie soboty kedy zväčša externé štúdium býva , tak sa neboj. Dá sa to určite zvládnuť 😊