Vysoká škola v Anglicku

rebeka34d
16. okt 2020

dobrý deň, chcela by som sa vás spýtať jednu otázku. Som síce ešte len na strednej a mám ešte veľa času ale chcela by som ísť na vysokú školu do Anglicka. Neviete prosím vás koľko stojí vysoká škola v anglicku ? ďakujem

kacusik69
16. okt 2020

@rebeka34d kolegynina dcera studuje v Skotsku a je to dost financne narocne, okrem ineho aj ubytovanie kedze s internatmi je to tam nic moc...

titla
16. okt 2020

Vyska skolneho zavisi od konkretnej univerzity s studijneho programu, navyse treba pocitat aj s roznymi administrativnymi poplatkami spojenymi so studiom.
Pozri si tuto studiu
https://eacea.ec.europa.eu/national-policies/eu...
Najdes tam prehlad poplatkov a stipendii na verejnych vysokych skolach v europskych statoch. Je to len strucny prehlad, ale dozvies sa aspon priemernu a maximalnu vysku poplatkov.

hettinka
16. okt 2020

@rebeka34d veľa. Ale rieši sa to cez rôzne štipendia, nadacie, alebo študentskú pôžičku.

rebeka34d
autor
16. okt 2020

@titla ďakujem🙏

adkka_
16. okt 2020

@rebeka34d neviem s akym zamerom chces ist studovat do zahranicia, ci kvoli vedomostiam alebo aj takou formou spoznavat svet, ale na slovenskych vysokych skolach su moznosti erazmu (studium na isty cas v zahranici) kde ti skola dava aj “vreckove” myslim si ze tato forma je financne menej narocnejsia 🙂 ale to uz posla toho co ty od studia ocakavas 🙂

zuzuzu3
17. okt 2020

@rebeka34d priemerne 10.000€ ročne školné + aspoň 1000 € mesačne na ubytovanie, stravu, učebnice a bežné výdavky.