Vysoká škola - učiteľstvo

17. sep 2022

Ahojte ja som sa chcela opýtať , že ak niekto študuje učiteľstvo pre druhý stupeň a stredné školy v nejakej kombinácií a vyštuduje len bakalára tak čo vlastne môže robiť alebo je s školstve nezamestnateľní ? Ďakuejm

sorciera24
17. sep 2022

môže robiť asistenta učiteľa, tam mu to stačí

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
aaadkaaa
17. sep 2022

Kolegyna studovala s individualnym planom kvoli praci, ale zalezi od konretnej skoly,ci to povoli...

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ladybug138
17. sep 2022

Nie, ak ta kombinacia nie je v externej forme, tak to nejde...

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
aaadkaaa
17. sep 2022

@ladybug138 ale ide, kolegyna tak studovala

scorpionflower1
17. sep 2022

Podla mna individualny plan moze byt aj v dennej forme, nemusi byt externa forma. Ale asi to zalezi od konkretnej katedry. Ja mam skusenost, ze zamestnali v skole (gymnazium) aj ucitela s Bc. (anglictina - anglictinarov je malo) ale bol v nizsej platovej triede a riaditel nanho neustale tlacil, aby si tu skolu dorobil. U nas si na tie tituly a kvalifikacie v skolstve strasne potrpia.

aaadkaaa
17. sep 2022

@scorpionflower1 to si musi dorobit, na to je zakon. Moze zacat ako nekvalifikovany,ale musi si dorobit vzdelanie

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
moni73
17. sep 2022

Nezvyknem komentovat gramatiku, ale kedze studujes sj, tak ta hrubka v uvodnom prispevku by byt nemusela

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
euka210
17. sep 2022

No s Bc ucit tazko, skor len asistent. Samozrejme ze su aj individualne plany, spoluziacka bola tehu v poslednom rocniku, tak to mala upravene.

ladybug138
18. sep 2022

@euka210 v bc ucit urcite nejde, max ten asistent, ja som ucitelka, ked som bola bc, tak ma nikde v statnej ani sukromnej skole zamestnant nechceli, aj ked som si dorabala skolu

euka210
18. sep 2022

@ladybug138 tak jasne, ja som studovala este bez bc a zavedenie bc v studiu ucitelstva mi prislo...na hlavu ....tak ako nemoze byt polovicny lekar, tak ani polovicny ucitel nemoze byt.