Vysoká škola pedagogická

28. jún 2023

Chodila ste niektorá do Prešova? Po ukončení bc. môžem pracovať v materskej škole alebo treba vyššie vzdelanie?

sajmonka_1216
28. jún 2023

stačí ti aj stredná pedagogická.. ak nemáš, tak áno, Bc. stačí..
tiež chodím do PO

sajmonka_1216
28. jún 2023

ale môže sa stať, že už niekde aj s Bc. budeš mať problém zamestnať sa :D :D
ale samozrejme, čím vyššie vzdelanie, tým vyšší plat.. 🙂

janamihl
3. júl 2023

@sajmonka_1216 a co hovoríš na školu? Ako to zvládaš?

sajmonka_1216
4. júl 2023

@janamihl ja úplne v pohodičke.. stačí si dobre rozdeliť čas a v kľudne stíham aj domácnosť aj ročné dieťa
niekedy je toho viac, niekedy menej... záleží od predmetu

bubinkaaa
6. aug 2023

@sajmonka_1216 a odbor máš aký??a prijimacky boli z...??

sajmonka_1216
9. aug 2023

@bubinkaaa predškolská pedagogika, na bc som mala predškolskú a elementárnu.. a prijímačky nie sú žiadne

bubinkaaa
9. aug 2023

@sajmonka_1216 ďakujem za Tvoju odp., hej už som si pozistovala,že berú bez prijímačiek(na bc.)....a ty už študuješ mgr.??

bubinkaaa
9. aug 2023

@sajmonka_1216 pozerala som prvý ročník je tam toho dosť predmetov....a zrejme prerieduju študentov ten prvý rok, druhý už asi nebol taký náročný,či??

sajmonka_1216
15. aug 2023

@bubinkaaa ja som už na mgr posledný ročník..
Mne to nepríde ako preriedovanie, pretože každý jeden externista si platí.. takze vieš to sú peniaze 🙂 ale obsah skúšok mame rovnaký ako denní, takze určite nie sme zvýhodňovaní.. ale je nás menej ako dennych, takze sa vieme pekne dohodnúť na veciach a aj to cele prebieha viac individuálne. Povedala by som, že prvý ročník je hlavne dosť teoretický. Museli sme si kupovať aj veľa učebníc a bola to samá teória väčšinou. Druhý ročník A aj tie ďalšie ročníky sme už len nadväzovali na teóriu a tie predmety boli viacmenej už len praktické, resp. vychádzajúce z praxe

autor
15. aug 2023

Baby a dalo by sa to zvládnuť aj na materskej?

sajmonka_1216
15. aug 2023

Určite áno, aj ja som na MD, resp. už na rodičovskej