Vysoká škola ozbrojených síl v Liptovskom Mikuláši

eminaaaa
29. jan 2023

Ahojte, veľmi by som chcela ísť na Akadémiu ozbrojených síl generála M.R.Štefánika do LM to bol vždy môj sen byť vojačka.
Ale bojím sa prijímačiek z MAT a ANJ že ich neurobím.
Prosím poradíte mi nejaké knihy, učebnice z MAT a ANJ aby som tie prijímačky urobila ?
Ďakujem za odpovede.

danielahamar
29. jan 2023

môj synovec nespravil psychotesty, darmo všetko ostatné spravil, išiel tam z OA a zaplatil si tuším tie 2týždne "školenia tam" pred prijímačkami

markus1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katuskamala1
29. jan 2023

Chod na tie doucka tam na tu skolu ako ti radi pani hore. Fyzicke testy je tam tiež riadna makacka, tak trenuj beh, plavanie,...

kristinapetronela
29. jan 2023

Robila som tam prijímačky .chodila som na doucko z matematiky .chýbal mi bod aby som prešla 🤦

kristinapetronela
29. jan 2023

@danielahamar mne len bod chýbal z matematiky inak všetko psycho testy aj fyzické super .ale bolo to dávnejšie

veronika966
29. jan 2023

@eminaaaa mne z akadémie zaslali poštou CD, kde boli nahraté okruhy otázok na prijímačky. Vyžiadala som si to prostredníctvom e-mailu akadémie. Nakoniec som neprešla zdravotnou prehliadkou u vojenskej lekárky a skončila som 🙄🙄

katuskamala1
30. jan 2023

@veronika966 ako to prosim funguje ta zdravotna prehliadka? To musi byt ich lekar? Toto som nevedela. Ked ma uchádzac nejaké zdravotné komplikácie, nevezmu ho? Musi byt vo vsetkom 100% ok? Ci napr ked ma kozne problemy tak je to ok...

veronika966
30. jan 2023

@katuskamala1 ja som išla najskôr na konzultáciu k vojenskej lekárke do Trnavy na regrutačné. Musela som si vyžiadať celú zdravotnú dokumentáciu od mojej všeobecnej lekárky a odtiaľ pozerala vojenská lekárka moje diagnózy a celý môj zdravotný stav.
Bola som, žiaľ, pol roka po operácii štítnej žľazy a brala som lieky. V tom prípade som nebola v stopercentnom zdravotnom stave a tým pádom som sa nemohla posunúť ďalej. Bolo mi oznámené, že sa mi neoplatí ísť ani na prijímačky, nakoľko môj zdravotný stav nebude stopercentný nikdy, po vyoperovaní štítnej žľazy.
Lekár je ich. Je to vojenský lekár, ktorý ešte v tom čase pracoval na regrutačnej skupine v každom krajskom meste. Oni majú nejaké tabuľky, podľa ktorých mi hodnotila môj zdravotný stav. No bolo to pred 7 rokmi tak neviem, ako to funguje s lekárskou prehliadkou teraz. 😊
No na 100% Ti viem povedať, že ak do konca života bude musieť dotyčný brať lieky, hneď mu povedia, že ho nevezmú. Tak, ako to bolo povedané aj mne, údajne kvôli výcviku, ktorý je náročný a lieky by ma vraj mohli obmedzovať.

katuskamala1
30. jan 2023

@veronika966 v tvojom pripade to asi pochopitelne je zial.. Ten vycvik hned prvy po nastupe na školu je ozaj naroxny, studenti sami odchádzajú co viem.. Dakujem za info

markus1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katuskamala1
30. jan 2023

@markus1 jj to viem

mirka2112
9. jún 2023

Ahojte, neviete kolko minimálne percent -bodov treba z matiky a AJ na prijatie ? Ďakujem