Vysoká škola nahradená kurzom

blazargandalf
21. feb 2024

Je mi jasné , že nadpis som napísala trochu bulvárne, ale podľa Vás aké VŠ by sa dali nahradiť jednoročným kurzom napríklad?
Otázku píšem z titulu toho, že doba už je trochu inde, a veľa vecí nie je potrebných študovať na škole.

tinka2233
21. feb 2024

No marketing, projektovy managment, IT určite kurz. Je toho veľa pozrite si napr laba.cz ja sice vyšku mám ale snažim sa to cez kurzy spojiť aj s inými vecami, napr práve teraz robim kurz python developer (IT) a rada by som na to ešte prepojila iné IT kurzy aby som mohla robit datoveho analytika , kedze som datovy analytik ale v chemii a nie v IT 🙂 ale je toho viac, zaleži čo vas zaujima

ivka225
21. feb 2024

@blazargandalf Veľmi sa ti nechce písať tú záverečnú prácu, že? Odpovedať na túto otázku by mohol ten, kto absolvoval všetky študijné programy a po nich aj všetky možné nasledujúce kariéry. Teda nikto. A ak tu niekto píše, že IT, tak nech si teda absolvuje nejaký ten kurz a po ňom skúsi doktorandské štúdium v computer science.

nikpa
21. feb 2024

@blazargandalf BOZP a PO

kacena4
21. feb 2024

ziadnu skolu ktora trva 4-5r. nenahradis 1 rocnym studiom to je nonsens pocas studia ziskavas aj prax a to pri rocnom studiu nemas sancu ziskat

dskjhfdlkdjhl
21. feb 2024

Ja by som tipovala, ze vsetky sukromne na Slovensku😉

blazargandalf
autor
21. feb 2024