Vysoká škola hneď po strednej alebo po práci

23. jan 2024

Tie, ktoré máte skúsenosti, aké má výhody a nevýhody? Ak idem hneď po strednej tak jasné, mám čerstvé vedomosti, som zvyknutá na učenie atď atď. Ale aké má výhody dať si pauzu? Oplatí sa vôbec po pauze ísť ešte študovať? Napríklad ak sa niekto zamestná, vyskúša pracovať rok niekde, má zmysel ešte opäť sa vrátiť do študentských čias?

simsalabim
23. jan 2024

Podla mna hned po strednej. Pruznejsia pamat je velka vyhoda. Ked zacnes pracovat, mozno sa ti uz nebude chciet zacat sa zas ucit a stratit prijem...

juja_01
23. jan 2024

Z vlastnej skúsenosti viem, že radšej odštudovať a mať potom pokoj ... za seba som dokončila Bc, Ing som po prvom semestri ukončila (nebavilo ma to) .. začala som pracovať a študovať Ing externe .. nedokončila som to ... práca, vzťah, voľný čas a iné povinnosti okolo domácnosti ma zamestnávali natoľko, že škola bola pre mňa na poslednom mieste a tak to aj dopadlo. A veľmi som videla rozdiel aj napr. pri písaní nejakých prác - za študentských čias som s tým nikdy nemala problém, niekoľkostranovú prácu som mala hotovú raz dva, neskôr to už zo mňa šlo ako z chlpatej deky a bolo to len trápenie.

xromix
23. jan 2024

Záleží aj čo chceš študovať…ja som sla hneď po strednej, ale od 4. ročníka externe a práca na TPP v obore, ktorý som študovala. Zo skúsenosti, oveľa lepšie som chápala učivo a ľahšie sa mi písali prace. Jedinú nevýhodu, čo to malo bolo, že ostatne veci isli bokom, časovo sa trebalo prispôsobiť…

sterea
23. jan 2024

Určite je lepšie ísť študovať hneď po škole. Ja som z VŠ odišla , po roku som sa vrátila a veru nebolo to ľahké, vypadneš z kolobehu učenia a pokiaľ pôjdeš na denné štúdium po niekoľkých odpracovaných rokoch tak si medzí mladými budeš pripadať stará.

nelka93
24. jan 2024

Ja som išla hned po strednej. Keby som si dala pauzu tak sa do školy už nevrátim. Predsa len keď človek nabehne do pracovného rezimu tak už do školy moc nechce ísť. Navyše ja som chcela odbor, ktorý sa nedá študovať externe. Ja si neviem vynachváliť, že som išla hned

ibatanecnica
24. jan 2024

najlepšie hneď po škole. Veľa ľudí, ktorí si dali pauzu, nakoniec študovať nešlo.