Vysoká škola externe a práca

kasokri
10. júl 2021

Ahojte, chcem sa opýtať ako to máte vy. Zvládate vš a prácu súčasne. Chodíte aj piatky? Ja mam taky problém, že už druhý potencionálny zamestnávateľ sa zdraha zamestnať ma kvôli štúdiu. Vraj, či budem chodiť aj v piatok, či mi nebude musieť dávať voľno atď....

aliziana
10. júl 2021

Ja som chodila externe, zamestnávateľ ani nevedel, piatky sme mávali málo, a ak áno, tak som to riešila dovolenkou. Aj prípadné skúšky v iné dni ako soboty.
Na "voľno" nárok nemáš.

veronice
10. júl 2021

Ja mam "vzdelanie friendly" zamestnavatela 😁 v case ked som nastupila, boli sme tam 4 asistentky a z toho 3 sme na dalsi rok naraz koncili skolu (vsetky externe, rozne odbory) 😁 takze v statnicovom rocniku to vyzeralo asi tak ze najskor som ja brala tyzden dovolenku na dokoncenie dp, potom druha, potom tretia. Potom sme sa asi na dva tyzdne stretli vsetky v praci a zas ja som brala tyzden na ucenie na statnice, potom druha, potom tretia. Ked sme zostatnicovali, na promocie nam kazdej zamestnavatel poslal velku kyticu kvetov. Takze no problem, len sme si museli vsetky skusky a teda vyucbu skrz ktoru sme museli odchadzat z prace, hlasit co najskor, aby veduca vedela kedy tam kto nebude. Vdacna som za to doteraz 🙏🙏🙏

nelca84
10. júl 2021

@kasokri ano, ja som chodila externe popri praci a rodine. Piatky som si brala dovolenku na to.

katarinka2290
10. júl 2021

@kasokri ja mam nepravidelne rozvrhnuty prac.cas,pracujem aj cez vikendy.
Mali sme vyucovanie vzdy v piatok cely den a obcas sobotu takze sa mi dalo naplanovat volno.
Ked som si hladala inu pracu tak mali problem s tym ze by som v piatok chybala.tak som zostala v povodnej pocas celeho studia

maribell
10. júl 2021

Teraz som na Materskej, ale chodila som dva roky do práce popri štúdiu, zamestnávateľ to ani nevedel (vlastne ani nikto z práce to nevedel 😁). Študujem na Komenského a chodíme iba soboty. Na skúšky som si brala normálne dovolenku, a niektoré boli cez víkend.

st_277
11. júl 2021

@kasokri Ahoj, skús korporáty, tam im to je v podstate jedno. Každopádne nie je to prechádzka ružovou záhradou, chodila som aj piatky aj soboty do školy, ale nie každý týždeň. Tak sa to dalo, raz som vynechala školu, raz dovolenka z práce. Veľmi pomohol aj home office, preto by som odporúčala nejaký korporát miesto malej firmy, kde ťa potrebujú stále a nemá ťa kto zastúpiť. Vela krát som dokonca na prednáške pracovala, lebo sme si mohli nosiť laptopy😁 Dá sa to, ale je to naozaj boj. Určite to ale neľutujem, lutovala by som skôr tie stratené roky denným štúdiom.