Vysoká škola - diplomová práca

27. apr 2022

Ahojte potrebujem poradiť... Do konca apríla odovzdávam diplomovú prácu, môj školiteľ mi za celý čas písania práce nedokázal odpovedať ani na jeden email, čiže prácu som napísala sama, bez jeho schválenia, alebo akejkoľvek konzultácie. Teraz riešim, či mi ju vôbec schváli, a či budem mať možnosť si ju obhájiť. Dozvedela som sa, že ak je môj školiteľ oponent, tak nemá problém prácu ohodnotiť FX. A toho sa bojím, v tejto situácii budem vďačná aj za E, ale chcem mu poslať dnes alebo zajtra finálnu verziu práce a napísať mu k tomu nejakú správu, aby pochopil, že prácu mi mal priebežne kontrolovať... A neviem ako to sformulovať, aby som si tým neuškodila, ale mám potrebu spomenúť, že aj napriek mojim emailom o potrebnú konzultáciu ma ignoroval a teda je možné, že práca môže obsahovať nejaké chyby a nemusí byť úplne podľa jeho predstáv.

lenkapap
27. apr 2022

Ja by som najprv skusila slusne a neutocne - ze posielas pracu na finalnu kontrolu a ze veris, ze splna vsetky poziadavky napriek tomu ze si nemala moznost ju konzultovat. Nieco v tom zmysle, ak by s tym mal pedagog problem, kludne ist na veduceho katedry - aj ked to bolo treba riesit uz davno ked dlhodobo nekomunikoval veduci prace ... drzim palce, stale existuje aj augustovy termin statnic keby bolo potrebne nieco zapracovat. Dnes uz v auguste obhajuje kazdy druhy student, nie je to ziadna hanba.

sindyem
27. apr 2022

A to riesis az teraz? Tvoj skolitel nema kabinet, na ktory sa dalo zaklopat, alebo aspon telefonne cislo??? Netusim na aku skolu teda chodis, ale na tej, ktoru som absolvovala ja by mi take nepreslo... Skolitelom bol vlastne veduci mojej prace. Sedela som unho v kabinete minimalne raz do tyzdna, ku koncu som tam bola snad kazdy den..aj do labaku ma chodil kontrolovat. A v ramci vyskumu ma odporucil az do Norska (prve dva dni tam bol so mnou, aby ma zaucil a predstavil ostatnym)...nemas asi experimentalnu cast, predpokladam...to mas len resers?

autor
27. apr 2022

@sindyem keďže bola korona a do školy sme nechodili, tak jedine online. Plus skrátený semester na 8 týždňov... a nie on sa v škole nenachádza, maximálne príde na nejaký seminár a dovidenia. Ale to tu neriešim, prečo ignoruje vedenie záverečných prác.

sindyem
27. apr 2022

Tak ak nie je zo skoly, mala si si naozaj zistit jeho tel.cislo a riesit to skor...emaily mozno nedostal/necita/zmenil adresu..hocico. Mozno dostane tolko mailov denne, ze tie pre neho menej dolezite precita ale neodpisuje na ne a caka ze sa dotycny ozve aj inak... Poznam z vlastnej skusenosti. Na email ako jediny zdroj komunikacie sa nikdy radsej nespoliehaj...Tel.cislo si nevies zistit? Ze by si ho kontaktovala tymto sposobom?

autor
27. apr 2022

@sindyem ale ja to nechcem už riešiť... Proste chcem mu poslať finálnu verziu a napísať k tomu niečo, aby bral ohľad na to, že mi nedokázal odpísať ani na jeden email.

sindyem
27. apr 2022

Nuz....tak neries a posli. Ak je to nejaky starsi dobracisko od kosti, co len nie je nejako technicky typ a maily nepozera/neriesi, tak ti to prejde...ak je ako 90 percent ostatnych profesorov a ludi posobiacich na akademickej pode, tak ti to, ze si jeho pomoc a rady nevyuzivala a ani si sa celu dobu nesnazila inak ho kontaktovat, da vyzrat.... U nas to fungovalo tak, ze ak sa veducemu praca nepozdavala, neodporucil ju k obhajobe a tym padom clovek skoncil...oponent bol vzdy niekto iny. Vacsinou aj z inej skoly..alebo clovek z praxe....ale ono to na kazdej skole funguje inak.

marisoul
27. apr 2022

Tvoj školiteľ je aj /resp. bude aj tvoj oponent? To som celkom nepochopila, lebo oponent a školiteľ sú vždy dvaja odlišný ľudia, ktorî ti majú ohodnotiť tvoju prácu, cize vo finále budeš mať dve znamky.

autor
27. apr 2022

@sindyem nebudem sa opakovať, toto je jeho neustály problém, že sa študentom nevenuje, kontaktovať dekana nemalo zmysel, keďže robil to isté spolužiačke, lenže jej aspoň raz v strede semestra dokázal odpísať čím sa má riadit. Ja som so svojím školiteľom mala jedinú úvodnú online konzultáciu aj to na začiatku semestra, kedy som nemala ani vytvorený priečinok, čiže to bolo viac menej o ničom konkrétnom, a keď sme sa vtedy vedeli dohodnúť prostredníctvom emailu, tak to mal vedieť aj počas celého semestra. Ja mu chcem len niečo k tomu napísať, aby pochopil, že som sa snažila prácu napísať najlepšie ako som len vedela...

autor
27. apr 2022

@marisoul nie nie, oponent bude niekto iný, ale on je taký, že nemá problém dať FX, ak on je niekomu oponent. Ale inak je super, milý, mala som s nim jeden predmet, len čo sa týka záverečných prác, tak na to kašle.

tncka
27. apr 2022

Ok no co uz s nim teraz. Tiez by som isla na to slusne ako pise lenkapap v 1.prispevku a hlavne nepisala slovo ignoracia😅🤔

dskjhfdlkdjhl
27. apr 2022

Ked Ti doteraz na ziaden e-mail neodpovedal, tak je kludne mozne, ze neodpovie ani na tento, v ktorom bude priloha s pracou. Zohnala by som si telefonne cislo.

maj_mik
27. apr 2022

Ak ťa to poteší, spolužiakovi školiteľka dala FX a pred oponentom to obhájil na Dčko, tak žiaden stres 🙂

marisoul
27. apr 2022

Hore ti dobre poradili, sformuluj email tak, aby si bola taktná, prilož k tomu prácu a uvidíš.

ajka0207
27. apr 2022

Ako môže byť tvoj školiteľ oponent?

autor
27. apr 2022

@ajka0207 nikde to ani nepíšem...

saraxyz
27. apr 2022

@ajka0207 to bolo inac myslene. Ak je autorkin skolitel pri inych pracach oponent...

ajka0207
27. apr 2022

@saraxyz aha, už chápem, ale na prvé čítanie to znelo tak čudne.

saraxyz
27. apr 2022

@ajka0207 😉 ja som to musela 2x prečítať 🤣

ajka0207
27. apr 2022

Už som pochopila ako si to myslela. Podľa mňa mu to vôbec nepíš. On si je predsa vedomý, že to s tebou neriešil a ty nie si v pozícii mu "pripomínať" jeho povinnosti. Je niečo iné byť vedúci a byť oponent. A aj keby ti dal FX tak stále je tu oponent ktorý ti môže dať aj A kľudne. A potom je tu ešte komisia.

makova333
27. apr 2022

autorka: " a napísať k tomu niečo, aby bral ohľad na to, že mi nedokázal odpísať ani na jeden email." Keby si mne ako skolitelke toto napisala, tak to, ze by som ti neodpisala na mail by bol ten najmensi problem. Ty ides "odporucat" skolitelovi na co ma a nema brat ohlad uff🙊

autor
27. apr 2022

@makova333 veď ja mu to nejdem písať, tu som to tak napísala preboha, však mám rozum.

lienka.7
27. apr 2022

Mas maily ze si ho kontaktovala? Koľko x? Prečo si nepisala vedúcemu katedry ze ti skolitel neodpoveda? On vie ze ti ma pracu priebezne kontrolovať. Preco si pokračovala ked ti neodpovedal? Minimálne ako skolitel ti musi dat posudok. A pokojne ti on môže dat E a oponent ti da FX a mas. Cele je toto neuveritelne... prepac, ale neverím ti.

lienka.7
27. apr 2022

@makova333 no nech skúsi hádzať vinu na neho 🤣🤣🤣🤣 uz to vidím. Neriešila to cely semester, v podstate si prácu napisala sama a mysli ze si ze skolitel jej ju len tak odklepne. To chcem vidieť 🤣🤣🤣 obzvlášť ak moze ist aj o nejaky plagiat a pod.
Tiez by som chcela vediet ako potom dostala hodnotenie za diplomovy seminár. Aj to jej zapise/zapísal len tak?

lienka.7
27. apr 2022

@ajka0207 urcite jej niekto neda A a niekto FX. vies, ono spolu medzi sebou ti ludia aj komunikujú... ti len tak na okraj. 😉

autor
27. apr 2022

Áno maily mám, vysmievaj sa niekomu inému... Mala som čakať doteraz kým mi odpíše? Pokračovala som ďalej. Ja nepotrebujem, aby si mi verila, ja som mu len chcel do mailu s DP vložiť nejaký komentár, ktorý by samozrejme nebol mierený proti nemu, tak to žiadala o radu, ako to vhodne sformulovať. Diplomový seminár v letnom semestri nebol, ešte niečo???

lienka.7
27. apr 2022

Vsak v pohode, tvrd si ďalej svoje. Ak si myslíš ze "vyhras" nad profakom, tak to ti držím palce. Ešte raz, keď ti skolitel neodpovedal, mala si kontaktovať ved.katedry, študijného prodekana, dekana ... urobila si to? Nie? Ci vari ta všetci ignorovali? A v ZS si hodnotenie dostala za co? Ci za cely rok nemáte predmet diplomovy seminár??? Prosím ta, neklam aspoň

ajka0207
27. apr 2022

@lienka.7 ja som realne na fakulte a verím že môže byť niekto "blázon" čo dáva FX bez toho aby tú prácu vôbec čítal, v takom prípade je možné že oponent dá úplne odlišný posudok, vztahy sú rozne. Je pravda že mám skôr opačné skúsenosti a to že študent s A nakoniec neobhajil, ale verím že môže byť situácia aj opačná.

basska_b
27. apr 2022

Skolitel nemoze byt zaroven oponent... kamoska.mala podobny pripad, nakoniec ho uviedla len ako konzultanta, nie skolitela 🤣 ale navrhol jej B... ak je praca dobra, neda ti FX, hlavne ak bude mat zle svedomie, ze s tym moc nepomahal

lienka.7
27. apr 2022

@ajka0207 tak závisí od toho o akú VS ide, prístup ved.katedry dekana a pod. Ja keď som onehdy roku pana 🤣 robila posudky ci uz na bakalárky alebo diplomovky, pokial som mala nejaký "celebritny suvix" tak som povedala ze pod toto sa ja nepodpíšem, nech zmenia oponenta lebo ja dávam FX. A myslíš ze urobili co? Taktiež pokial boli viac ako 2 stupne rozdiel, riešil to ved.katedry, resp.prodekan ze co a ako. Taktiez teraz keď su protokoly originality a pod.pochybujem ze jej niekto len tak pusti pracu.... Milujem reci a výhovorky studentov typu autorky 🤣🤣🤣

autor
27. apr 2022

@lienka.7 aké výhovorky? Tým, že mi prácu nekontroloval, tak som si ju vypracovala sama a myslím si osobne, že som to zvládla veľmi dobre. Ja sa nevyhováram, že mi nepomohol, alebo neporadil.... len mám obavy, aby néhodou nerobil problém, že to nie je tak, ako by to možno urobil on. Tak sa nevyjadruj, ak sa chceš navážať.