Vysoká škola

7. apr 2024

Ahojte,študujem momentálne 3.ročnik bakalárskeho štúdia ,bývam s priateľom ,chcem sa opýtať ako ste to mali vy na vysokej ? Ja som išla hlavne kvôli rodičom a až teraz si uvedomujem,že pri bakalarke strašne tapem,hrozí mi že neprejdem,neviem ju ani napísať,to ísť do štatnicami ešte som sa nezačala áno učiť,priateľ pracuje za hranicami čiže chodí na turnusy a rodičia mi volajú iba raz za pár dní aj to sa ma vkuse vypytuju iba na školu že ako tam,ale to či mám čo jesť alebo ako sa mám,čo vlastne chcem ich nezaujíma,som z toho strašne sklamaná,už druhýkrát by som sa nedala nahovoriť na vysokú,ako ste to mali vy ?

pribinak
7. apr 2024

Štúdium na vs patrí medzi moje najkrajšie spomienky
Školu som si vybrala sám, naši má podporili. Bola som aj v zahraničí, to mi dalo veľmi veľa, aj po odbornej a aj po jazykovej stránke.
Na škole som mala výborných prednášajúcich a skvelú partiu spolužiakov

Ale ja som chcela ísť študovať, mna nikto nenútil. A chodila som aj na brigády, to k tvojej poznámke ohľadne toho či máš čo jesť

danica2711
7. apr 2024

aj keď si išla študovať len kvôli rodičom, mohla si si snáď vybrať odbor, ktorý ťa aspoň trochu baví a zvládaš ho. Zjavne sa to nestalo, ale zatni zuby a doklepni nejako aspoň to bakalárske štúdium. A čo sa týka toho, že sa rodičia o teba nestarajú, tak to nespájaj so štúdiom, tam bude asi to, že nesúhlasili s tvojím odchodom z domu, resp. s tvojím odchodom k tomu chlapovi. Akokoľvek, berú na teba nejaké peniaze, kým študuješ, tak tie by ti asi mali dávať, keď nebývaš doma. A ak ti to nestačí, aby si mala čo jesť a nový sponzor nefunguje, existujú brigády. Proste samostatný život, mladá dáma

zuzana76
7. apr 2024

rodicia ti nedavaju peniaze? pokial studujes na VS interne, tak su povinní ta financovat (v rozumnej miere, teda intrak a stravu, pripadne skripta). Skolu si si mala zvolit sama podla toho, co ta zaujima.

lindous
7. apr 2024

Ak to tápanie prišlo až teraz pri bakalarke, môže ísť skôr o zle zvolenú tému resp. zle vybraného vedúceho práce ako o to, že ťa štúdium nebaví a nie je pre teba… ja som tiež mala pri bakalárke úplnú krízu, odovzdávala som na opravný termín a aj to ledva ledva a tu som, magistra som skončila úplne v pohode, doktorát ide fajn, aj keď spisovanie záverečných prác je pre mňa proste bod úrazu, kedy ma prokrastinácia dobieha naplno… doteraz si tie prvé tri roky prežívali ako ? Tiež si mala takéto pocity, že si z toho štúdia sklamaná a nebaví ťa to? Proste poriadne identifikuj kde je vlastne problém, skôr ako spravíš nejaké rozhodnutie… a teda to, že viazne vzťah s rodičmi, to tiež nebude problém školy, skús im povedať ako sa cítiš, skús sa im ozvať ty, spýtať sa ich ako sa majú…

ninusa221
7. apr 2024

To iste ako ty tak to mám pred bakalarkou som nevedela napísať sloh na jednu stranu proste nič nevedela som formulovať vety. Ale ja som sa prepla a posledný mesiac som písala od rana do večera fakt som mesiac nikde nebola. Dotoho sa mi zmenil školitel… bolo to náročné ale so spolužiačkami sme si pomohli nakoniec to bolo krasne B už som na konci 4 ročníka 🥲tak zachvilku ideme písať DP🙈😮‍💨🤣

martinkatinka
7. apr 2024

Ak ta rodicia financuju, nemaju dovod sa ta pytat, ci mas co jest 😉 uz si na pri nejakej mete ohladom studia. Spln ju a potom uvidis.

ivangeline
7. apr 2024

Fnuk.. Fnuk... Ako keby si ty nemala svoj nazor a za tie tri roky sa nemohla ucit ci zmenit odbor. 3roky! Ja som chcela iny odbor ale nevyslo. Ucila som sa dobre, mam rada skolu. ;D

taksomtu
7. apr 2024

Mne sa zdá, že tápaš nielen pri bakalárke. Priateľ chodí na turnusy, pri bakalárke tápeš, učiť sa ti nechce, škola ťa nebaví, riešiš, že vaši neriešia, či máš čo jesť 🤦‍♀️ Čo celé dni robíš? Prečo si si nevybrala odbor, ktorý ťa baví alebo si vašim nevysvetlila,že na výšku ísť nechceš? To ti trvalo tri roky, kým si si to uvedomila? Predpokladám, že máš minimálne 21 rokov, bývaš u priateľa, prečo by mali tvoji rodičia riešiť, či máš čo jesť? Keď si na dennom, tak si braná ešte ako nezaopatrené dieťa, takže sú povinní ťa živiť, ale predpokladám, že toto máte poriešené, či ti majú prísť natrieť chlieb s maslom ku priateľovi? Keď sa ťa pýtajú len na výšku, zrejme tie vzťahy medzi vami neboli nič moc ani predtým alebo ak je to len teraz tak, možno majú obavy, očividne odôvodnené,či ju vôbec dokončíš, možno nesúhlasili s tvojím presťahovaním sa k priateľovi- sama musíš najlepšie vedieť, aké ste mali vzťahy predtým, ak sú takí odmeraní len teraz, možno nesúhlasia s nejakým tvojím rozhodnutím. Tiež by ma nebavilo finančne dotovať dieťa bývajúce u frajera s takýmto prístupom k škole a k životu celkovo. Ale keď už sa pýtaš, ako sme to mali my (ako keby to niečo v tvojom prípade zmenilo), tak ja mám tiež na vysokoškolské obdobie jedny z najkrajších spomienok, vybrala som si školu,ktorá ma bavila a vďaka ktorej mám teraz prácu, ktorá má nielen baví, vidím v nej zmysel, ale je aj dobre platená,takže rozhodnutie spraviť si výšku absolútne neľutujem, plus som získala skvelých kamošov po celom Slovensku, najlepšie kamarátky, s ktorými som aj po rokoch v kontakte, stretávame sa celé rodiny a užila som si aj intrákový život- osobne by som v tom čase s priateľom bývať nechcela, na to sme mali dosť času po škole. Ale toto ti asi nepomohlo. V tvojom prípade sa už zatni a dobojuj aspoň toho bakalára, nebude to síce žiadne terno,ale lepšie ako úplne stratené tri roky života...

ema234
15. apr 2024

Vzdy mas na vyber, je to tvoja volba. Zijes sama s priatelom tak je to na tebe