Vysnívaná škola verzus práca

28. jún 2023

Ahojte, mam 40 rokov a od septembra som prijata na 2 rocne externe pomaturitne studium, tiez ukoncene maturitnou skuskou. Strednu skolu po zakladke mam ekonomickeho smeru, som teraz dlhsi cas bez prace, intenzivne posielam zivotopisy, bola som na pohovoroch, ale vsade je taky natresk, ze na jedno miesto sa hlasi kopec ludi.
A dnes mi z jedneho pohovoru zavolali, ze ma prijali. Mzda tesne pod 1000€ v hrubom, denne by som dochadzala 70km jednu cestu a urcite by som nemohla nastupit na tuto skolu, pretoze by mi to v praci neumoznili. V skole je aj prax a keby som vynechavala skolu alebo prax, neprejdem do dalsieho rocnika a nepustia ma k maturite.
Hladam pracu aj na skrateny uvazok, ale nic, bez odozvy. Ako sa teraz rozhodnut ☹

sheila121
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bubinkaaa
28. jún 2023

Prednosť by som dala škole na Tvojom mieste,ak môžem poradiť , som na tom podobne...tiez idem študovať externe 2rocne SŠ....tiez som dlhodobo bez práce, keďže mám umeleckú SŠ a vyhliadky po práci žiadne...dochadzat denne 70km ???je to veľa

autor
28. jún 2023

@sheila121 Aka praca mi nevyhovuje, ked ziadnu uz dlhsi cas nemam? Je to v prispevku. A na tento pohovor som isla este predtym, nez mi prislo rozhodnutie zo skoly o prijati.

autor
28. jún 2023

@bubinkaaa Ano, 70km je vela, vacsinou by som mohla chodit spolu s manzelom autom, ale bolo by to casovo narocne, po 6tej rano z domu a o 18 domov. Ak by on nesiel, musela by som chodit vlakom, kedze tam, kde je praca bez sance s parkovanim.

trgypadl
28. jún 2023

Ahoj, a aka je vysnivana skola?

autor
28. jún 2023

@trgypadl Zdravotnicka

anjelicek26
28. jún 2023

Otazka je, kto ta bude tie dva roky zivit... ina ani nie je... utiahne to manzel?

trgypadl
28. jún 2023

😉Tak chod do toho, sny sa maju plnit

autor
28. jún 2023

@anjelicek26 Ano, financne to tie dva roky zvladneme a ak by nie, mozem skolu okamzite prerusit a ist robit, len neviem co a kam, ked teraz si hladat pracu je des ☹

vulka
28. jún 2023

A máš už zistené aké budeš mať uplatnenie po tej maturite?

sheila121
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
28. jún 2023

@trgypadl Mam zly pocit, ze konecne ma niekam zobrali do prace a teraz to necham tak ☹ ale este horsi mam, ze by som sa vzdala tej skoly ☹

anjelicek26
28. jún 2023

Podla mna je prace vsade kopa, bez adekvatneho vzdelania samozrejme je to o inom... ale to je teraz jedno, kasli na to, kedze to financne pojde - tak smer skola... mozes tym len ziskat.

ivangeline
28. jún 2023

Zacat skolu a hladat popritom nejaku brigadu alebo ciastocny uvazok...za 2 roky hadam najdes alebo sa nejak realizovat len budes..

autor
28. jún 2023

@sheila121 Ja som mala prihlasku podanu do skoly od polovice aprila, ale pracu som si hladala, nechcela som sa spoliehat na to, ze ma zoberu. Na tom pohovore som bola pred skoro 3 tyzdnami, uz som aj zabudla, ze som tam bola.

trgypadl
28. jún 2023

Pozri nástup do prace a uvidis ako Ti to bude vyhovovat, 70 km je dost, a uvidis aj platovo a kolektiv...popripade sa dohodnúť v praci, aby si vedela chodit aj do skoly

ildiko36
28. jún 2023

Ja som do roboty dochadzala 60km denne, externe sme mali skolu kazdý druhý tyzden od štvrtka do nedele.
Podla mna keď povieš na rovinu že budeš dalej študovať budú vychádzať v ustrety.Aj v skole sa da dohodnut ked to nahlasiš dopredu.

sheila121
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
28. jún 2023

@anjelicek26 Tak ja vzdelanie a aj prax mam, mam administrativu a uctovnictvo, cize nie som bez vzdelania

autor
28. jún 2023

@ildiko36 Ako si zvladala to dochadzanie?

autor
28. jún 2023

@ildiko36 Tu bude skola 2x do tyzdna a plus prax, ale to mi nevedeli povedat v skole, ako casto a kolko hodin

syslik81
28. jún 2023

chod do skoly a najdi di popri nej inu pracu .. ta praca kde ta vzali je uplne cele zle .. a aj tak by si tam dlho nebola ..

luccija
28. jún 2023

Nie, nenastúpila by som je to veľa km a odišla by si o 6 a prišla o 18.Skola bude v ktoré dni? Veď väčšinou to býva piatok poobede, sobota a prax tiež nie je hneď od začiatku
Hľadala by som určite prácu na pol úväzok, čokoľvek aj na plný veď Tá uvoľnia tých pár hodín teda, ak máš školu aj v sobotu
Nemusí to byť tak zložité my sme si so spolužiačkami odovzdávali poznámky tiež boli ženy, ktoré neboli na veľa hodinách kvôli práci, detom

autor
28. jún 2023

@luccija Vobec netusim, v ktore dni bude skola, volala som tam a zastupkyna mi povedala, ze urcite 2x do tyzdna a ze prax ani oni zatial netusia, ze to bude podla rozpisu. Ale akeho, to neviem

llienkaa
28. jún 2023

Ahoj ja by som sla do skoly a hladala si aj ked len brigadu pocas studia.

luccija
28. jún 2023

Nevieš si nájsť nejakú diskusiu kde si píšu o tej škole ti, čo už skoncili?veď je zvláštne, že ľudia sa potrebujú zariadiť a oni nevedia v ktoré dni je škola.90%perceny ľudí to študuje popri práci.
Ak chces mať čisté svedomie nastup máš skúšobnú dobu a uvidíš ...máš ešte malé deti?

pbra40
28. jún 2023

Ja si myslim,ze v kazdej nemocnici sa zide pomocna ruka... takze popri skole by som si hladala brigadu v najblizsej nemocnici. Ziskat prax, v skole sa budes ucit o tom, v com pracujes.

autor
28. jún 2023

@luccija Nie, nemam male deti, su na strednej skole 🙂

ildiko36
28. jún 2023

Normalne, keď niekto ide za svojím snom, da sa všetko zvladnuť.
Pritom som bola rozvedena, mala som malú dceru, zvladla som aj domacnosť aj školu aj robotu.
Ta skola kde ťa zobrali posunul by ťa vyšsie v tvojom zamestnaní, i platovo?
Mne v nemocnice kde som robyla povedali my sme vas zobrali pracovať a nie študovať.Dala som vypoveď a mala som hneď druhú robotu.
Keď maš dobre zaklady nemusiš sa bať o robotu.Radsej pokracuj v skole.
Ja už teraz robym 12r v nemecku, som sa dopracovala ešte k lepšiemu ale ma to niečo stalo, i financne i časovo..,a idem ďalej študovať, tiež mam 42r. Už jednu skolu som spravila v De a teraz chcem Pflege expertin, normalne treba diplomovku pisať ,obhajiť pracu + skúšky.Potom prax v nemocnici..Ked aj to spravím ešte čaka Pdl študium.chcem to dotiahnuť az do konca..Na štastie môj zamestnavatel podporuje štúdium, len treba podpísať že 3roky u neho zostanem, preto som váhala či sama zaplatiť alebo ostať vo firme.

autor
28. jún 2023

@pbra40 Toto je velmi dobry napad, vobec mi to nenapadlo. Prax budeme mat priamo v nemocnici, tak sa tam mozem poobzerat a pytat. Dakujem 🙂