Vylúčenie z vysokej školy

saskav
30. jan 2022

Ahojte,neviete ako to funguje na VŠ,či ma pri nesplnení podmienok vylúčia po semestri alebo až na konci akademického roka a dokedy som študent? (Konkrétne UVLF)
Ďakujem 🙂

dskjhfdlkdjhl
30. jan 2022

@saskav po ukonceni skuskoveho sa robi kontrola a studenti, ktori nemaju splneny pocet kreditov na postup do dalsieho semestra, su vyluceni, teda dostanu papier o ukonceni. Takze si zisti na stud. oddeleni, kedy sa taka kontrola robi na tvojej VS.

deti95060810
30. jan 2022

čo viem niektorí môžu ísť aj do medziročníka... ale to sa musíš opýtať ako je to u vás...

lindous
30. jan 2022

Čo viem, na väčšine VŠ je vyššie spomínaná kontrola už po zimnom semestri, ale počula som už aj že niekde je až na konci ... pokiaľ však máš dané podmienky (počet kreditov) na postup do letného, pravdepodobne to bude už po zimnom aj u vás, môžeš si to overiť v štúdijnom podriadku... doplním len, že študentom prestávaš byť, keď prevezmeš rozhodnutie o vylúčení ...

mauduska
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lindous
30. jan 2022

@mauduska Po vylúčení človek status študenta stráca dňom kedy rozhodnutie prevezme, po ZS väčšinou niekedy v marci ... ISIC s nálepkou síce môže ukázať v nejakom obchode,ale čip už nefunguje napr. na dopravu a teda čo je hlavné, štát za neho už ďalej neplatí zdravotné poistenie ...

sendy1977
30. jan 2022

@lindous syn keď chcel ukončiť štúdium na VS tak volal na študijne, tak mu povedali, že keď on da žiadosť tak je vylúčený hneď. Ale keď bude čakať, že ho vylúčia oni, tak rozhodnutie je právoplatne až po 14 dňoch. Tých 14 dni je na pripadne odvolanie.

lindous
30. jan 2022

@sendy1977 Ja keď som sa takto nechala vylúčiť, tak som študentom prestala byť tým dňom a bolo to tak uvedené aj v štúdijnom poriadku, ale môže byť že každá uni má toto ešte trošku inak 🙂

sendy1977
30. jan 2022

@lindous asi každá škola to ma inak. 😉

gemerka17
30. jan 2022

Čo škola to iné pravidlá. Nie je to vôbec jednotne. Čiže spýtaj sa na študijnom oddelení alebo starších spolužiakov.