Vyhodenie z vysokej školy

4. dec 2021

Ahojte, chcel by som sa spýtať na jednu vec ohľadne výšky. Na aktuálnej VŠ, ktorú navštevujem chcem zanechať, ale budúci akademický rok chcem ísť znova na VŠ. Za ten časco nebudem chodiť do školy chcem ísť pracovať, no zatiaľ som si ešte nenašiel prácu a preto nechcem zbytočne posielať škole oznámenie o zanechaní štúdia, aby som zbytočne nemusel ísť na úrad práce. Takto mám čas si ešte zhruba do konca februára nájsť si niečo, lebo vtedy posielajú cca papier o vyhodený zo školy. Takže moja otázka, bude problém keď ma z tejto školy vyhodia ? Nebude to problém pri podávaní prihlášky na ďalšiu VŠ? Prípadne do budúcna potenciálny zamestnával k tomu nebude mať výhrady že má vyhodili? Samozrejme, že ak si nájdem ešte teraz prácu, tak hneď pošlem mail že chcem zanechať mail len momentálne ešte prácu nemám preto nechcem ešte nič oznamovať

bosorka2302
4. dec 2021

tak ju len prerus a medzitym si hladaj nieco ine

lindous
4. dec 2021

Nie, zamestnávateľovi o tom nič hovoriť nemusíš a na novej VŠ síce musíš uviesť v čestnom vyhlásení, že už si študoval, kvôli školnému, ale pri prijímacom konaní sa to nijak nezohľadňuje (nikto sa ťa nebude pýtať prečo si prvé štúdium ukončil, či to bolo zanechaním alebo vyhodením, či aké boli tvoje štúdijné výsledky)....ale ak si ešte do školy neprestal úplne chodiť, tak nehecneš sa spraviť aspoň toľko predmetov, aby si mal tých 15 kreditov a zostal študentom aj v letnom semestri ?

K rade o prerušení - štúdium sa dá myslím prerušiť až po ukončenom semestri, nie uprostred...

26ka
4. dec 2021

Pri podávaní prihlášky na ďalšiu VŠ s tým určite problém nebude, školy sú radi, že vôbec majú študentov, pri zamestnávateľovi neviem - občas sa stane, že niekomu nesadne odbor a prestúpi niekde inde...

meluela
4. dec 2021

Budes si musiet zaplatit posledny rocnik na novej VS, ale s tym uz teraz aj tak nic neurobis, kedze sa to rata na cele akademicke roky. Novej skole to inak vadit nebude, ani zamestnavatelovi. Prerusit mozes kedykolvek, ale to si budes musiet platit odvody/ist na upsvar, co prave nechces.

dadka75
7. dec 2021

Presne ako pise meluela. Prerusenie (vyradenie zo studia) nebude nikto riesit ale ked nastupis na novu, budes platit kazdy rok nad ramec standardnej dlzky studia