Výber vysokej školy

mancicimancici
14. apr 2022

Pekný deň, chcela by som sa s Vami poradiť, ohľadom výberu dobrej vysokej školy. Moja predstava je taká, že teoreticky ak by som niečo vyštudovala, našla by som si ľahko uplatnenie s dobrým platom. Každý mi odporúča niečo v smere zubarina/medicína/farmácia, pretože sa veľmi dobre učím ale ja by som zároveň chcela veľa cestovať, niekde aj možno pol roka-rok ostať. Je to po takejto vysokej škole možné ? Bavia ma predmety ako matematika, biológia, chémia a prípadne aj fyzika. Čo by ste mi odporúčili ? Ďakujem

zmrzlinka2021
14. apr 2022

@mancicimancici Nejaky vedecky odbor? Ze by si mohla ist na milion staci a vyskumnych projektov po celom svete... 😉
Hlavne, aby ta to aj naplnalo, bavilo.

lindous
14. apr 2022

Napríklad s chémiou/biochémiou je to nie len možné, ale dokonca žiadúce až nutné, ak by si pokračovala na PhD ... po PhD sa dá aj na dlhšie na postdoc ...a minimálne s biológiou to bude určite rovnako 🙂

mancicimancici
autor
14. apr 2022

Uvažovala som aj nad možnosťou mať napr. vlastnú zubnú kliniku alebo aj lekáreň aby som mala neskôr nejakých ľudí “ pod sebou “.

h2
14. apr 2022

@mancicimancici Informačné technológie! To má budúcnosť, platy sú super a v absolútnej väčšine prípadov môžeš pracovať z domu, čiže odkiaľkoľvek na svete.

marci77
14. apr 2022

@h2 tiez som chcela poradit IT sektor
momentalne velka ponuka pozicii, vyborny plat a home office odkialkolvek

sisa_s
14. apr 2022

@mancicimancici si vyhrala v loterii? 🙈 Prepac, ale na strednej rozmyslat, ze ty uz chces vlastnu zubnu kliniku.... Lekarne su dnes na kazdom kroku a tazko budes konkurovat velkym spol.ako benu, dr.max, schneider... Si tretiacka teraz? Ak sa nevies rozhodnut, porozmyslaj, ci chces pracovat priamo s ludmi dennodenne, alebo vyskum v labaku, alebo za pc sama mat svoj pokoj...s biologiou a chemiou sa na svk tazko uplatnis, to skor ist do zahranicia

joesvk
14. apr 2022

IT... Ženy si to vyberajú málo a pritom je to super s uplatnením aj so sklbením práce a rodiny...

lindous
14. apr 2022

@mancicimancici tak kamarátka medička teraz v 5/6 ročníku cestovala dosť, podarilo sa jej vybaviť stáže v troch krajinách, ale nebolo to o tom, že by si užívala život v inej krajine, makala tam v nemocnici poriadne ... takže dá sa aj toto, ale asi vieš, že medicína nie je niečo, čo by mal ísť človek študovať, lebo mu to doma hovorili ...k tomu musíš mať vzťah a zápal ...

a to IT ako spomenuli baby vyššie je super tip 🙂 a ešte by som doplnila, že s chémiou som odpovedala hlavne k otázke o cestovaní, uplatnenie tiež nie je taký problém, ale plat rozprávkový nebude ...

mancicimancici
autor
14. apr 2022

Práveže informatiku rada nemám, nemôžem ju ani cítiť. Nemám z nej veľmi dobre základy, programy sa musíme učiť naspamäť, potom z nich píšeme písomku. Teda, skôr zadávame kódy, algoritmy atď. Nemám ju rada aj kvôli učiteľovi, sprotivila sa mi. Takže týmto smerom sa asi nechcem zaoberať

mpg
14. apr 2022

@mancicimancici Mať vlastnú zubnú kliniku, to by bolo možné len po viac odpracovaných rokov, čo poznám zubné lekárky tak vybavenie a prenájom jednej súkromnej zubnej ambulancie stojí dosť veľa /zo začiatku je potrebný úver/.

lucik194
20. apr 2022

ked nie priamo iT tak odporucam ked ta bavi matika, - datovu analyzu, super praca mozes cestovat kam chces, staci Ti mat dobre pripojenie,