Výber strednej školy, keď chcem byť psychologička

eminagolubovic
25. jún 2020

Dobrý deň prajem všetkým...Chcem vás poprosiť o radu ..Chcem ísť na výšku psychológiu ale neviem na aku strednú mám ísť..niekto mi poviem gymnázium niekto pedagogickú prosím poraďte mi
Ďakujem

mariet24
25. jún 2020

Gymnazium, jednu jedinu spoluziacku som mala zo strednej zdravotej, drviva vacsina su gymnazisti

hettinka
25. jún 2020

@eminagolubovic gymnázium. Na prijimackach je ťažká biológia.

makova333
25. jún 2020

gymnazium

elenka74
25. jún 2020

Aj ja odporúčam gymnázium, najlepšia príprava na pre všetky vysoké školy.

yvik
25. jún 2020

Prečo nie pedagogická?

verkaveverka
25. jún 2020

Gympel. Budeš mať čas sa ešte rozhodnúť. Aj ja som chcela byť psychologička. Ale potom som si uvedomila, že som si tým chcela riešiť len vlastné zazitky a ze som si myslela, že budem fajn, tým ze mam dobre vyvinutu empatiu. Neodhovaram ta, ak je to tvoj sen, chod si za tým, ale pouvazuj nad dôvodmi, prečo ňou chceš byť.

kiki68
25. jún 2020

Gymnazium je lepsie, bo na psychologii je aj biologia a anatomia. Ja som ju zvazovala studovat. Pedagogicka je tiez fajn, ale potom by som skor brala dalej napr psychologia a liecebna pedagogika ako kombi, pripadne specka.

mirola
25. jún 2020

Jj tiez mam gymnazium. Mala som ale spoluziakov z kadejakych skol. Aj OA, zdravotnicka, pedagogicka.. v podstate je to jedno VS je uplne iny druh studia.. staci byt pripraveny na prijmacky

conta22
25. jún 2020

Ahoj @eminagolubovic , ja mám skončenú VŠ odbor psychológia, chodila som na pedagogickú a môžem ti povedať že som mala lepšie základy ako spolužiačky, ktoré boli z gymnázia 🙂

metuzalem
25. jún 2020

Ja mam skoncenu strednú pedagogicku, mali sme tam aj psychologiu ale nie velmi obsirne, ak mas aj umeleckú stranku a fantaziu a chcela by si ju rozvijat tak tam sa dost na to kladie doraz. Mna len preto skola bavila, praca s detmi už menej 😀

moni333
25. jún 2020

Určite chod na pedagogicku. Ako sa hovorí človek mieni , Panboh mení 🙂 určite budeš mat lepšiu odbornú školu kde ta do prace vezmú aj so strednou, ako ísť na gymo a potom dorábať školu... 🙂 ale hlavne vyber si podľa seba

kacena4
25. jún 2020

ahojko dcera chodi na pedagogiku odbor pedagogicky asisten (je to novy odbor) studuju vela aj z psychologie, vyvojovej pedagogiky a specialnej pedagogiky a pod. tiez zvazuje ci po skonceni ist na VS specku alebo psycho studovat. zaklady ma takmer take ako Bc. na VS speialna pedagogia. ja to prave studujem externe a materialy si beriem od nej. takze odporuca pedagogicku je specialne zamerana

oli18
25. jún 2020

@conta22 aký si psychológ?

eminagolubovic
autor
26. jún 2020

@conta22 Aha jasné... je lepšie keď mi odpovie nikto to študoval ďakujem 😊

oli18
26. jún 2020

@eminagolubovic Je totálne jedno, z ktorej strednej školy pôjdeš študovať psychológiu. Dôležité sú tvoje vedomosti jednak pri prijímačkách a potom v štúdiu. Poznám dve, jedná chodila na obchodnú akadémiu, druhá na pedagogickú a dnes sú obe veľmi úspešné psychologičky. A vlastne akú psychológiu chceš študovať?

makova333
26. jún 2020

@oli18 nerozumiem tvojej otazke aku psychologiu chce studovat. Najskor studujes jednoodborovu a potom ked skoncis si mozes robit specializaciu. Resp. mozes studovat na pedagogickej ucitelstvo psychologie alebo na manazmente sa da este socialna psychologia. Ale predpokladam, ze slecna myslela klasicku jednoodborovu psychologiu.

oli18
26. jún 2020

@makova333 veľmi dobre si pochopila moju otázku. Presne to som myslela. Preto som sa pýtala, či vôbec vie, akú chce študovať. /nechcem chytať za slovíčka, ale "najskôr" by som vymenila za "buď-alebo"/.

makova333
26. jún 2020

@oli18 nechcem chytat za slovicka, ale kedze napisala, ze chce studovat psychologiu a nie socialnu psychologiu alebo ucitelstvo psychologie, tak je jasne aku psychologiu chce studovat. Konieckoncov je to uplne jedno, lebo na VS ta najlepsie pripravi gymnazium.

eminagolubovic
autor
11. aug 2020

@conta22 Môžem sa ťa opýtať kde si chodila na strednú? Tu pedagogickú ?

conta22
12. aug 2020

@eminagolubovic Humenné

mick0203
20. sep 2021

Ahoj, rada by som išla študovať psychológiu, som na strednej, na obchodnej akadémii, môžem ísť na psychológiu?

makova333
21. sep 2021

@mick0203 mozes, daj si maturitu z Nosky a smelo do toho 🙂