Výber školy

Dnes o 16:17

Dobrý deň prajem, mám takú otázku lebo Google mi hádže také sprostosti, že už neviem.
Mám skončenú Strednú priemyselnú školu odbor Technické lýceum , ukončené maturitnou skúškou. Ale som už 10 rokov po škole, a mám dva otázočky.
1. Ak by som chcela ďalšiu školu, dajme tomu externé , môžem ju absolvovať?
2. Alebo ak by som chcela ísť na vysokú školu, môžem ísť na lekársku školu ?
Píšem jak dement ale neviem to vysvetliť. Ďakujem

modrykolibrik
Dnes o 16:22

Mozes. Len treba si pozriet ake podmienky ma dana skola

autor
Dnes o 16:23

@modrykolibrik To je odpoveď na obe otázky 😁🤔 Inak ďakujem

ivanaks
Dnes o 16:23

1. S maturitou sa môžeš prihlásiť na akúkoľvek vysokú školu - na dennú aj externú formu štúdia. Nemusia Ťa však na ňu prijať.
2. Ak spravíš prijímacie skúšky a splníš aj ďalšie náležitosti (treba si naštudovať podmienky prijatia na štúdium na danej lekárskej fakulte), môžu Ťa prijať (a nemusia).

autor
Dnes o 16:25

@ivanaks Ďakujem krásne

petronelag
Dnes o 16:45

Tam treba prihliadať nato, z akých predmetov sú prijímacie skúšky a nájsť si doučovanie, lebo na Technickom lýceu také predmety aké sú potrebné na Lekársku fakultu mohli byť len v malom rozsahu alebo vôbec neboli, napr. biológia a ďalšie.

janickacrazy
Dnes o 17:19

Akože nechcem ti brať ilúzie, ale dostať sa na medicínu je dosť ťažké. Pamätám si spolužiakov na gymnázium, tí čo išli na medinu boli namakani z biológie a chémie a ešte chodili aj na doučovanie. Ale veď vyskúšať môžeš.

autor
Dnes o 18:20

Ďakujem

negymama
Dnes o 19:22

a strednu zdravotnu by si neuvazovala?
moja sestra davno absolvovala strednu drevarsku skolu, maturitny odbor a neskor sa externe prihlasila na strednu zdravotnu skolu aj ju vystudovala a je zdravotnik a robi co ju bavi.

autor
Dnes o 19:24

@negymama áno kľudne môže byť aj stredná

jozef11111111
Dnes o 20:12

Kto ti preplatí tu lekársku..ak máš po 26 r