VŠ pri vojakoch a policajtoch

margretkaa
24. sep 2024

Zdravím, rada by som sa opýtala ako to je s VŠ pri vojakoch alebo policajtoch? Je jedno akú VŠ mám vyštudovanú? Stačí, že mám titul Bc. a mám väčší plat? Alebo musím mať vyštudovanú vojenskú alebo policajnú VŠ? A aký je nástupný plat? Ďakujem vopred 🙂

tramtada31
24. sep 2024

Je to jedno, mali sme v rodine policajtov a od prava mali vyštudované všeličo až po geografiu. V Ba bývala ľahkou skolou sv.Alzbeta, tu si taktiez robili policajti casto.

lilope
24. sep 2024

@margretkaa výška platu v podstate nezávisí od dosiahnutého vzdelania. Ide o to na akej pozícii sa nachádzaš. Na vyššie pozície je však potrebné vysokoškolské vzdelanie 2. stupňa. Akadémia PZ alebo vysoká vojenská škola však môže oveľa skôr otvoriť dvere na tieto pozície. Ak ale nemáš možnosť začínať na určitej pozícii, začínaš ako radový vojak/policajt a môžeš mať aj profesúru.

oli18
24. sep 2024

Skor, ako plat, by ta malo zaujimat uplatnenie. Policajtov je malo, tam beru kazdeho, su teda aj miesta. Ale u vojakov je tazke sa uplatnit

margretkaa
autor
1. okt 2024

Ďakujem za odpovede, ale ešte by som sa chcela opýtať ako získam vyššiu hodnosť?

danusskaaa
1. okt 2024

@margretkaa je to inak u policajtov a inak u vojakov.