Veterina- - štúdium v zahraničí

sisi147999
15. okt 2023

Ahojte, chcem sa spýtať. Keby som šla študovať na veterinu v slovenskom jazyku, myslíte, že by som sa mohla ísť potom zamestnať v zahraničí? Aj mimo EÚ? Alebo by som musela študovať v anglickom jazyku?

stellarstar
15. okt 2023

@sisi147999 musia ti ju uznať tuším ak sa nemýlim a toto si mohla pýtať aj v predošlom príspevku

kiki68
15. okt 2023

@sisi147999 mohla, potrebujes uznanie diplomu a rec je myslim b2-c1 pre uznanie. Ale da sa to uznat. Informuj sa priamo u niekoho, kto je v zahranici na danej pozicii. Ja viem, ze vela vetov chodilo stazovat pocas studia a po studiu a vela z nich tam ostalo. Nam konkretne odisli dvaja chirurgovia dlhodobo do Anglicka , dalsi je ako intern vo Wien na Vetmed Uni, este je tam k nemu niekto na inom oddeleni. Do Svajciarska dost vela ludi islo a nie vsetci sa vratili od Dr Tomka na Jaggy Brno ( on je tam v CH na referencnom centre pre vyskum) a rovnako je primar na neurologii Jaggy Brno. Moznosti rozhodne su, len za tym musis ist. Tiez mozes ak vies jazyk ist robit dalsie studium a specializacie.

colsami
15. okt 2023

Ano mozes v pohode aj s diplomom z UVLF pracovat takmer hocikde v zahranici. Jazyk je v tvojom zaujme, aby bol dostatocny na zahranicne miesto.

sisi147999
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sisi147999
autor
15. okt 2023

@kiki68 ďakujem veľmi pekne za odpoveď

sisi147999
autor
15. okt 2023

@colsami ďakujem veľmi pekne za odpoveď