V ktorom meste mám ísť študovať na katedru germanistiky?

menonetreba7
14. jan 2021

Dobrý večer prajem, plánujem si podať prihlášku na VŠ na katedru Germanistiky, ale neviem ktoré mesta mám zvoliť, rozmýšľam medzi Bratislavou, Košicami, Nitrou, Banskou Bystricou, alebo Ružomberkom.
Prihlášky si podám len 2 , ale teraz netuším aké 2 mestá z tých uvedeným si mám zvoliť a podať tam prihlášku.
Takže budem rada ak tu niekto kto to študoval poprípade napíše svoje dojmy z týchto škôl ak tam poprípade študoval, ako vnímal/a štúdium , alebo ak pozná niekoho kto to študoval. Budem Vám vďačná. Ďakujem .

dominikac321
14. jan 2021

kde v KE, upjs?

menonetreba7
autor
14. jan 2021
menonetreba7
autor
14. jan 2021

@menonetreba7 Bratislava- filozofická fakulta UK ,
Košice - UPJS
Nitra - fakultu Konštantína Filozofa v Nitre
Banská Bystrica- KGE FF UMB
Ružomberok - KU filozofická fakulta

oblecenie99
14. jan 2021

@menonetreba7 V prvom rade by som riešila kvalitu školy,potom samozrejme aj mesto 🙂

dominikac321
14. jan 2021

@menonetreba7
@oblecenie99 mna BB a Ruzomberok odradzaju hned, ja by som volila medzi Ba a KE asi len

menonetreba7
autor
14. jan 2021

@menonetreba7 Presne hlavne ma zaujímajú ako hodnotíte to štúdium kvalitu výkladov a celkového štúdia samozrejme.

dominikac321
14. jan 2021

@menonetreba7 aku mas predstavu, co budes po ukonceni germanistiky robit?

fokuska
15. jan 2021

@menonetreba7 Pozeram, ze zakladas duplicitne diskusie, v tej druhej som ti odpovdala ohladom Kosic.

yogagirl
15. jan 2021

Moj nazor, ja by som rozmyslala skor nad tym, kde mam vacsie moznosti nazbierat prax popri skole a kde sa toci biznis... Takze mne by z toho vychadzala Bratislav, pripadne Kosice.

menonetreba7
autor
29. jan 2021

takže to som ja , tak chcela by som sa opýtať či ste to študovali samostatne ako nemecký jazyk alebo ste to museli s niečim kombinovať a či existuje len jednoodborove studium germanistiky ?

evelin2daniels
29. jan 2021

@menonetreba7 ahoj, ja som študovala na FiFUK v Bratislave, nemecký jazyk a pedagogiku. Áno musíš vždy kombinovať dva smery, teda za mojich čias to tak bolo, končila som 2014 😅 katedra germanistiky bola úžasná, mali sme aj veľa zahraničných lektorov.... katedra pedagogiky je povedzme hmm taká zvláštna 😏 ale možno sa to už zmenilo 😅

fokuska
29. jan 2021

@menonetreba7 Odpoved na tvoju otazku znie: Pozri si prislusne stranky fakult, maju zverejnene ake studijne programy otvaraju - nemusi to byt kazdy rok rovnake, niekedy mozu otvorit jednoodobor a niekedy len medziodbory, takze to, ze niekto vystudoval cistu germantistiku, este neznamena, ze to bude mozne aj pre teba.

menonetreba7
autor
30. jan 2021

Kde nájdem študijne programy ake predmety sa tam vyučujú , potrebovala by som na študijny program učiteľstvo nemeckého jazyka a literatúry v kombinácií s výchovou k občianstvu na UK v BA, Univerzite sv.Cyrila a Metoda v Trnave a Univ.Konštantina Filozofa v Nitre prosím Vás ak viete kde to je povedali by ste mi kde to mam hladat alebo by ste mi to poslali ?

fokuska
30. jan 2021

@menonetreba7 Na stranke fakulty najdes studijne programy, niektore nezverejnuju zoznam predmetov, niektore ano.