Uznávanie predmetov na vysokej škole

31. jan 2022

Ahojte! Je tu niekto, kto menil odbor/vysokú školu a potom si nechal uznať predmety z predošlého štúdia? Uznali vám to v pohode bez problémov?

dskjhfdlkdjhl
31. jan 2022

Sice som toto neriesila ako studentka, ale riesim to dost casto ako pedagog. Pokial je zhoda v osnove a student ma rozumne hodnotenie (nie E, D), tak uznam, ak tam nie je aspon 75% zhoda, tak neuznam.

kacena4
31. jan 2022

ak splnis kriteria ano

lindous
31. jan 2022

Najlepšie je sa spýtať v nejakej fb skupine školy, na ktorú sa chystáš, či niekto neprestupoval z tvojej starej školy a má skúsenosť... Lebo je to veľmi individuálne... Ja som mala spolužiakov, ktorí prišli z rôznych škôl a niekomu uznali viac predmetov, niekomu menej, niekomu žiadne.. Treba prelúskať náplň v informačných listoch

autor
31. jan 2022

@dskjhfdlkdjhl ide o rovnaké predmety, zatiaľ som spravila dva (jeden povinný, druhý povinne voliteľný a na B,A) čiže dúfam, že s tým problém nebude

autor
31. jan 2022

@lindous u mňa ide o rovnakú školu, len iný odbor (podobný), tak hádam mi to vyučujúci podpíšu 🙂 ale skúsim niekoho takého nájsť a spýtať sa bližšie

dskjhfdlkdjhl
31. jan 2022

Vsetko samozrejme zavisi od toho, kto to bude posudzovat. A pozor, naozaj nestaci rovnaky nazov predmetu, posudzuju sa osnovy. A tiez zavazi aj to, o ake dve skoly sa jedna, su skoly, z ktorych by som napr. neuznala ani A-cko.

autor
31. jan 2022

@dskjhfdlkdjhl jedná sa o rovnakú školu, len iný odbor/program. Pozerala som si študijný plán, pár predmetov je rovnakých, len na jednom to učí iná vyučujúca (ale mám stiahnutý informačný plán predmetu a teda jedná sa o to isté). Len ma zaujímalo, či sa stáva, že to aj neuzná vyučujúci. Lebo neozaj by som to nerada opakovala znovu. Každopádne ďakujem za odpovede 😀

dskjhfdlkdjhl
31. jan 2022

Ak je to v ramci jednej skoly a predmety su identicke, tak asi nie je dovod neuznat.