Urobila som dobre, že som nepokračovala ďalej ?

10. sep 2024

Zdravim,v maji som dokončila bc. Študium,avšak rozhodla som sa radšej nepokračovať na Mgr,kvôli tomu,že som mala pocit že nezvládam písať seminárne práce aj keď teóriu a skúšky som mala v maličkú ale proste zo seminariek som mala stále zle hodnotenie a keď som sa pokúšala popýtať o pomoc spolužiakov tak to bola stále neviem,nemám čas atď..čiže aj čo sa týka kolektívu nič moc pomoc ,bakalársku prácu som ledva dokončila ,no povedala som si že už lepšie bude ak pôjdem pracovať ako ďalej na Mgr,jednak aj kvôli spomínaným dôvodom a hlavne aj čo sa týka financií liezlo mi na nervy že rodičia mi dali peniaze na stravu atď ale zvyšok bol na mne a keďže som bývala na byte ktorý som si sama platila tak som nemala dostatok financií na stravu aj kvôli tomu že rodičia nevedeli pochopiť že 40€ týždenne pri dnešných cenách je proste malo,pritom som si ani nemohla dovoliť oblečenie nové kupovať lebo proste som mala veľmi malý príjem peňazí,myslíte si že som spravila dobre ?

lindous
10. sep 2024

Štúdium ťa inak bavilo? Aký odbor? Je pre pracu v ňom VŠ nevyhnutná? Vieš sa v ňom uplatniť aj s Bc.? Našla si si prácu s aktuálnym vzdelaním prácu, ktorá je fajn? Podľa mňa sa to dalo riešiť aj inak, ale nevidím teraz dôvod rozmýšľať nad tým či to bolo dobré alebo zlé rozhodnutie, spravila si ako si to cítila, rok môžeš pracovať, niečo zarobiť, ušetriť a premyslieť si to a ak budeš mať pocit, že to chceš dokončiť, vieš znova začať..

thereisabear
10. sep 2024

Možno by stačilo zapracovať na gramatike, dávať medzeru za čiarkou a boli by lepšie hodnotenia. To myslím bez rýpania.

pinkmamba
10. sep 2024

máš bc., už za to môžeš byť na seba hrdá. pokračovať môžeš ked sa rozhodneš, ja na tom nevidím nič zlé. tento rok opakujem posledný ročník, nech mam pokoj s tým prvým stupňom. oddýchneš si a možno znovu nájdeš chuť do ďalšieho rocnika

aeruginosa
10. sep 2024

Tak hned prve, k comu sa vyjadrim, su tie tvoje seminarky a neochota spoluziakov. Kedze pises, ze seminarky ti robili problem pocas celeho studia, tak usudzujem, ze tu pomoc od spoluziakov si potrebovala stale. Ja rada pomozem, ale keby mam spoluziacku na VS, ktora vkuse potrebuje vysvetlit, ako ma vyzerat seminarna praca alebo co ma obsahovat, tiez by som jej rychlo vysvetlila, ze na to nemam cas. Nechcem byt zla, ale na vysokej sa uz proste ocakava, ze vies byt samostatna a si schopna si dohladat nejake informacie a poradit aj sama…

No a v druhom rade, ak to tak citis a zhodnotila si to tak, je fajn, ze teraz nejdes na Mgr. Mozno by to bolo zbytocne trapenie v tvojej aktualnej situacii. Byt na tvojom mieste, najdem si lepsie platenu pracu, co-to posetrim a potom idem dorobit Mgr.

mimirka32
10. sep 2024

A co si studovala?

30majka71
10. sep 2024

@aeruginosa presne tak, pomôcť, ale nikto nie je povinný študovať za druhého. K peniazom, tak sa trebalo uskromniť, bývať na internáte, ale to je tak keď niekto chce všetko a snaha žiadna.

kacena4
10. sep 2024

poloz si otazku ci mgr nebudes v buducnosti potrebovat napr. pre vyssi plat. vies si ho dorobit aj poproi praci externe. mne sa stalo ze som mala bc. dalej dom nesla a po asi 7r. som si chcela dirobit mgr. ale musela som 8st od zaciatku takze som si studium pretiahla o par rokov...

rheia27
11. sep 2024

nie

gomak
16. sep 2024

myslím si, že sa chceš sama pred sebou obhájiť a ty v podstate vieš, že si neurobila správne rozhodnutie.....

liv1
16. sep 2024

Skus si to nejak vyriesit a dorob si Mgr. Bez ohladu na to ci to pri sucasnej praci potrebujes alebo nie, urob si to, lebo kedykolvek moze prist v zivote situacia, ze ti to bude chybat. A za mna klobuk dole, ze to vsetko zvladas pri 160 eurach mesacne od rodicov 🤦‍♀️. Drzim palce ✊