Urgentná zdravotná starostlivosť VS odbor zdravotnícky záchranár - rozdiely

11. nov 2021

Pekny den prajem, vedel by mi niekto vysvetlit rozdiel medzi VŠ urgentna starostlivost a odborom zdravotnícky zachranar/diplomovany zdr.záchranar na strednej škole?

zuzik307
11. nov 2021

na strednej skole je to pomaturitne studium, ktore moze potom pokracovat studiom na VS...

autor
11. nov 2021

@zuzik307 takze zo strednej skoly ktora trva rovnako dlho ako VS nemozem robit zachranara? Stale treba VŠ?

zuzik307
11. nov 2021

moze, ale nemusi pokracovat studiom na VS, nie je to podmienka...

autor
11. nov 2021

@zuzik307 a maju take iste kompetencie?

zuzik307
11. nov 2021

isto nie...

autor
11. nov 2021

@zuzik307 no lebo toto som sa docitala na stranke strednej skoly "Absolventi tohto študijného odboru sa uplatnia v rôznych zložkách záchranného systému, v prednemocničnej aj nemocničnej záchrannej službe, v leteckej záchrannej službe, v horskej záchrannej službe, vo vodnej a cestnej záchrannej službe a v požiarnej ochrane" takze som zmatena

zuzik307
11. nov 2021

uplatnit sa uplatnia, ale kompetencie su rozne...

dajda_01
15. dec 2021

Urgentná zdravotná starostlivost BC odbor na vysokej škole... Študujes klasicky po strdnej. Zdravotnícky záchranár pomaturitne studium ako keby ďalšia stredná škola, ďalšia maturita (vo výsledku nizzsie kompetencie v práci, nižšie osobne ohodnotenie ale ano si záchranár) diplomovsny zachranar je nadstavba na Bc odobor nie na tu strednú skolu...ja mam Bc urgrnt pracujem 4 roky a šla by som do skoly kľudne zas krásne casy

domika225
16. apr 2024

@dajda_01 Ahoj, môžem sa opýtať, tiež som vyštudovala Urgentná zdravotná starostlivosť, ale do záchranky moc ísť nechcem. Ty si na záchranke?

dajda_01
17. apr 2024

@domika225 áno 6 rokov