Úrad práce - kurz

21. jún 2024

Ahojte, poskytuje úrad práce aj kurz na tetovanie? Neviem sa dohľadať k žiadnym kurzom z úradu práce. Neviem kde hľadať. Ďakujem

magic08
21. jún 2024

úrad práce neposkytuje žiadne kurzy, len preplacajú kurzy. Tomu predchadza schválenie/neschválenie. Ak das požiadavku a splnis podmienky, tak preplatia. Ak nesplnis, tak nepreplatia.
https://www.upsvr.gov.sk/media/medialne-spravy/...

sisa_s
21. jún 2024

Monentalne vraj preplacaju iba kurzy, ktore pomozu obsadit nedostatkove pozicie (su niekde na stranke vymenovane odvetvia, priemysel, energetika,...)...a citala som tu nedavno, ze estetika, kozmetika su stopnute kurzy..takze pochybujem, ze tetovanie preplaca

sona4321
21. jún 2024

Keď si chceš založiť živnosť v tetovaní, tak musíš mať kozmetický kurz akreditovaný MŠ plus minimálne živnostenské skúšky. Je to od veci, ale je to tak 🙂

beasy
21. jún 2024

No aktualne su vraj v popularite hlavne kurzy na technicke zamerania, manazment, soacialna praca, a podobne o tetovacom neviem 🙂

autor
21. jún 2024

@sona4321 načo mi je kozmetický kurz? Veď tam ma nenaučia tetovať😂 Už si ozaj nemajú co vymyslieť..

sona4321
21. jún 2024

Momentálne to riešim. Mám tatérsky kurz, ale nemozem si otvoriť živnosť pokiaľ nemám kozmetický kurz (je to remeselná živnosť) tatérstvo spadá už po novom pod kozmetické služby, ale to ti povedia na každom jednom živnostenskom úrade. Ide totiž o to, že je to porušovanie integrity pokožky, to môže len kozmetik..bohužiaľ legislatíva je taká, ty samozrejme môžeš ísť na tatérsky kurz, ale určite ti ho nepreplatí úrad prace, pokiaľ nie si z nejakého “ohrozeného” kraja. Ja si momentálne robim akreditovaný kozmetický kurz a nepreplatili mi ho cez úrad prace, čiže pochybujem, aby tatérsky kurz úrad prace momentálne preplatil.

luliu
21. jún 2024

@sisa_s kozmetika normálne beží, nič nie je stopnute

sisa_s
21. jún 2024

@luliu nerobim v tej oblasti, neviem, pisala som iba, ze nedavno, ked sa riesili kurzy, pisali zeby, ze beauty oblast teraz nechcu preplacat