UPJŠ LF - prijímačky

10. jún 2024

Ahojte bola som dnes na prijímačkách na všeobecne lekárstvo a mám 711 bodov z 800. Neviete niekto ako to bolo minule roky, či mi to bude stačiť na prijatie? Ďakujem🙂

reddflowerlife
10. jún 2024

Ja som mala v roku 2016 769 bodov a bola som asi 48.ma

zita8541
11. jún 2024

To mas skvely vysledok a pravdepodobne si prijata. Malo by stacit aj 660. Na zubarinu nie, tak treba aj 750-760

sabi456256
11. jún 2024

Ahojte, ja mám 678 bodov, myslíte si, že mám šancu ?

taktotedanie
11. jún 2024

Ja ked bola ( uz mam po skole chvalabohu 😂😂 ) tak po prihlaseni vyskocila tabulka uz s nastavenou pomyselnou ciarou, ktora oddelovala prijatych od neprijatych

taktotedanie
11. jún 2024

Autorka o teba by som sa nebala vysledok mas skvely

enmery
11. jún 2024

@zita8541 To sa tak zmenilo?Pred rokmi stačilo na zubárinu aj 560 a bol človek tam a skôr ťažké to bolo na všeobecné.

taktotedanie
11. jún 2024

@enmery ale kde posledne roky je problem zubarina
Uz ked ja som bola na prijimackach sa hovorilo, ze pod 750 je to bez sance, chodil som na doucovanie a teda zubari sli nadupani brutalne a veela malo takmer plny pocet max strata 20bodov
Ja ked som bola stacilo 680 sa mi zda- vseobecne lekarstvo

enmery
11. jún 2024

@taktotedanie No preto sa pýtam, ja som robila prijímačky dávno a teda my sme na všeobecné boli nadupaní a zubarina aké mala výsledky, sme len kukali. A ešte aj pár rokov predo mnou a po mne mali také biedne výsledky. Vidím, že došlo k peknému progresu😁

taktotedanie
11. jún 2024

@enmery otocilo sa to uplne naopak.. a to som zo skoly uz takmer 8 rokov

reddflowerlife
11. jún 2024

Ano na zubarinu je vyssia hranica pretoze beru malo ludi

enmery
11. jún 2024

@taktotedanie Tak ja som ešte pred rokom 2010 robila prijímačky, rok radšej nenapíšem 🤣A vtedy na zubárinu stačilo aj 540, učila som sa s kamoškou a tá mala 520, tak bola nešťastná, že tak málo chýbalo. A viem, že aj pár rokov predo mnou a po mne. Všeobecné mali vysoké čísla, zubárina nič moc. Ono aj záleží aký rok trafíš, lebo ak prídu fakt skvelo pripravení ľudia, aj 700 môže byť málo, keď budú mať všetci nad 750. Ale som rada za tento posun🙂

taktotedanie
11. jún 2024

@enmery tak ono dost sa to zmenilo ked zrusili to, ze brali “cistych jednotkarov” , hranice sa uplne zmenili..och ako by to bolo dnes ked som dosla domov z prijimaciek a isla sa prihlasit, ze kolko budem mat bodov 😂😂 to boli casy

enmery
11. jún 2024

@taktotedanie No my sme sa vtedy vedeli prísť pozrieť len na vývesnú tabuľu🤣🤣A potom prišiel domov list. Počula som, že aj témy otázok sa zmenili, myslím obsahovo. Ale to neviem, či je pravda.

enmery
11. jún 2024

@taktotedanie A potom si zistila, že prijímačky sú oproti skúške z anatómie či histológie prvé roky nič.🤣

taktotedanie
11. jún 2024

@enmery to uz neviem, ja som sa ucila z testovnic, kde bolo tych 1000 otazok biologia a chemia a tie otazky potom boli aj na skuskach

Ano a potom zistis ze nie skuska z anatomie u kluchovej a skuska z histologie a embryologie u mechirovej ale prve 3 roky bol cisty masaker 😂😂 aspon pre mna potom to uz boli skvele studenste roky