Univerzita sv. Cyrila a Metoda

kavicka965
26. sep 2022

Ahojte, chcela by som sa opýtať či niekto študoval alebo poznáte niekoho kto študoval na fakulte masmediálnej komunikácie v Trnave. Chcela by som študovať masmediálnu komunikáciu, ale podľa niektorých diskusií či už na tomto fóre alebo inde si niesom istá, či je to dobrá vysoká škola. Zaujímam sa o robenie grafiky, fotografujem alebo strihám rôzne videá. Hľadám preto školu kde by som sa v niečom takomto zlepšila a niečo nové sa aj naučila. Idem maturovať z informatiky, ale popravde ma programovanie nejak extrémne nezaujíma a skôr by som sa rada vydala nejakou kreatívnejšou cestou. Preto by som bola rada ak by sa niekto vyjadril k tomu ako to chodí na univerzite v Trnave, zaujímalo by ma hlavne či má táto škola nejaké reálne uplatnenie s dobrým platovým ohodnotením alebo ak by ste mi vedeli odporučiť nejakú vysokú školu, ktorá je práve zameraná na takú kreatívnu prácu s počítačom na Slovensku alebo v Česku. ďakujem

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kavicka965
autor
26. sep 2022

Ako som tam ďalej spomenula hľadám vysokú ktorá je zameraná na niečo viac kreatívne a pre mňa zábavnejšie ako programovanie, nehľadám vysokú školu z ktorej sa stanem fotografom ale tiež nechcem tráviť hodiny pozerania na riešenie rôznych algoritmov

kavicka965
autor
26. sep 2022

Preto sa pýtam na skúsenosti s ucm fmk, pretože sa mi páči akým spôsobom je škola prezentovaná, ale tiež si niesom istá či je to nieje len pretvárka a reálne z tej školy po 5 rokoch nebudem mať nič iné len titul

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
deedol
26. sep 2022

pozrela by som odbory na matfyz a stu, hlavne ked ides maturovat z informatiky. mohlo by sa najst nieco, co by ta zaujalo. mam kamosku graficku, vystudovany ma matfyz, ale neviem, co presne.

e1i
26. sep 2022

@kavicka965 ja ju mam a som spokojna.

dadis
27. sep 2022

@bilberryday to je sice pravda, ale skola je to dobra, je to blizke jej zaujmom a aspon ziska vseobecny prehlad, vs vzdelanie a v praci v buducnosti moze predsa robit aj nieco ine, nez len to, co pisala.. Svojej dcere by som to schvalila. A fotografiu, strih, kameru sa tam ucia

konikkon
27. sep 2022

@kavicka965 ja som na tejto škole študovala marketing. Uplatnila som sa v odbore, organizujem eventy, konferencie, tvorím reklamné kampane. Mnohí moji spolužiaci pracujú v médiách, v reklamných agentúrach, sú hovorcovia nemocníc, ministerstiev, sú úspešní manažéri, riaditelia hotelov a pod. Mnohí sa ale neuplatnili vôbec a robia niečo úplne iné... škola ti dá určite obrovský všeobecný rozhľad. Pozri si na profesii pozície PR, marketingový manažér a pod. a uvidíš platové ohodnotenie.Táto škola nebola nejak extrémne ťažká, i keď niektoré skúšky dali zabrať, napríklad právo, či marketingový výskum. Ale mali sme veľa praktických cvičení. Fotografovanie a strihanie videí však boli len voliteľné predmety, možno tak hodina týždenne, lebo to ozaj nie je gro, čo ťa má táto škola naučiť. Ja by som uvítala viac predmetov zameraných na IT, UX design, onlajny a pod. (Ale to 10 rokov dozadu, keď som študovala ja nebolo tak v popredí) teraz sa väčšina mediálnych a marketingovych aktivít deje v on-line proestore. ja som sa musela počas mojich pracovných rokov stále samovzdelavat v nových a nových MK nástrojoch. Avšak, ak by som maturovala z informatiky, určite by som si zvolila IT odborov, už len kvôli platu a uplatneniu.

kavicka965
autor
27. sep 2022

@konikkon ďakujem za odpoveď, určite zvážim všetky svoje možnosti