Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici - odbor forenzná a kriminalistická chémia

dianasl
13. aug 2021

Ahojte, som v maturitnom ročníku na zdravotníckej škole kde študujem odbor zdravotnícky laborant a pomaly si začínam vyberať vysokú školu. Jediná, ktorá má oslovila je Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici, odbor forenzná a kriminalistická chémia. Chcem sa opýtať či má niekto skúsenosť s týmto odborom, alebo aspoň katedrou na tejto škole. Bola by som rada za nejaké bližšie info, niečo o štúdiu poprípade prijímačkách. Za každé info budem rada, ďakujem🙂

lindous
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lindous
13. aug 2021

Ak si stihla vidieť predchádzajúci komentár, tak radšej som ho zmazala, lebo som pozrela ten študijný plán a je to iné ako keď som to ja pozerala - to bol úplne prvý rok, čo sa to malo otvárať - takže som nemala úplne aktuálne info 😊

Ale stále si myslím, že radšej Praha, pokiaľ chceš naozaj kvalitné štúdium, ale aj o to náročnejšie

dianasl
autor
13. aug 2021

@lindous ďakujem🙂

kv1et0k
19. nov 2021

@dianasl Predchádzajúci akademický rok ten odbor doštudovala moja sestra. Jej predstava bola, že bude pracovať u kriminalistov niekde na polícii. Realita je však trošku inde. Stále je na úrade práce a nevie si nič zohnať. Mnoho jej spolužiakov šlo chémiu učiť a dorábajú si DPŠ. Alebo robia v labáku za pár drobných.
Skús zvážiť aj tieto fakty 🙂. Spomínala aj, že fakulta môže momentálne "zastrešiť" len bakarárske štúdium lebo ktosi odchádza do dôchodku. Ak máš teda záujem o štúdium navrhujem si rovno zistiť, či bude možnosť aj magistreského štúdia alebo by si musela pokračovať v Prahe. Ak máš konkrétne otázky môžem ti dať kontakt na sestru 🙂.

566nz
3. jún 2024

@kv1et0k dobrý deň, ja by som.mala otázky ohľadom štúdia 😊 ak mozem