Univerzita Mateja Bela - Filozofická fakulta

10. feb 2023

Je tu niekto, kto študoval na UMB FF a vedel by mi poskytnúť recenzie na štúdium? Ja konkrétne rozmýšlam nad medziodborom slovenský jazyk a história.

zuzanka.zuzu
10. feb 2023

Krásna finančná trauma budúcnosti, skvelý výber školy 😉

viestta
10. feb 2023

@zuzanka.zuzu a deti bude ucit kto, ked kazdy pojde len po peniazoch?

autor
10. feb 2023

@zuzanka.zuzu Tak neviem, či je lepšie päť rokov študovať niečo, čo ma nebaví a potom celý život pracovať v zamestnaní, ktoré ma nebaví, len aby som mala peniaze....

sheila121
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kris_tin257
10. feb 2023

Ja som študovala síce preklad a tlmočenie na filozofickej fakulte UMB ale neodporucam, najväčšia chyba 👍

autor
10. feb 2023

@sheila121 Takže ťažké, pripravím sa na to. Študovala si čisto slovenčinu alebo v kombinácii s niečím? Našla si si uplatnenie v tom odbore?

autor
10. feb 2023

@kris_tin257 Prečo presne?

kris_tin257
10. feb 2023

Kvalita vzdelania a hodnota ktorú škola do života dala... Zabitých 5 rokov do života a účinok žiaden, nikto z nás sa tomu nevenuje v praxi maximálne robia doučovanie cudzieho jazyka

heleninamama
10. feb 2023

Dejepis určite nie, to môže byť koníček, ale nie zdroj príjmu. A ak už slovenčinu, tak určite v kombinácii s nejakým cudzím jazykom. Budeš mať viac možností uplatnenia a ak by si aj chcela skúsiť učiť, s takouto aprobáciou budeš mať na výber aj kvalitnejšie školy.

zuzanka.zuzu
10. feb 2023

eeeee čo??? 😲😨 "celý život pracovať v zamestnaní, ktoré ma nebaví, len aby som mala peniaze" neviem na akej planéte plánuješ stráviť svoju budúcnosť, ale na planéte zem sa platí peniazmi 😉 🙈 čo mňa všetko nebaví a musím.... joj princezná, snáď sa aspoň dobre vydáš alebo podedíš 😀

sheila121
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sparrows
18. feb 2023

Ja študujem na FF, nie slovenčinu ani históriu, ale zase mala som minulý semester praktickú slovenčinu s vedúcim katedry SJAK a tiež predmety s 2 vyučujúcimi z rovnakej katedry a nemôžem sa sťažovať 😁 viem ale od ostatných študentov, že je to dosť náročné štúdium a história sa skôr zameriava na vedeckú stánku, ale som si istá, že ak ťa to baví, určite sa to oplatí 😁

zlatovlaska123
18. feb 2023

@zuzanka.zuzu dosť trápne vyjadrenie od dospelej ženy. Budeš prekvapená, ale plat dostávaš aj za prácu, ktorá ťa navyše ešte aj baví. Keby nebolo učiteľov, ani ty by si nevyštudovala, ani tvoje deti by nemal kto učiť. Všetci nemôžu byť programátori len preto, že na planéte zem sa platí peniazmi...

daniellka20
23. júl 2024

Ahoj. Študuješ tam nakoniec? Ja od septembra začínam. Filozofická fakulta, slovenský jazyk kombinácii s biológiou. Bolo by fajn tam niekoho poznať