UK Komenského Bratislava - Predškolská a elementárna pedagogika

shakes
19. dec 2023

Pekný večer. Je tu niekto, kto zvažuje prihlášku na tento odbor do Bratislavy externe? Od 1.1. 2024 sa môžu podávať prihlášky tak zisťujem či by nás nebolo viac.🙂

kikush68
6. feb 2024

@shakes ahoj, na uvazujem ale neviem sa rozhodnut. Mam 2 rocne dieta. Studium je 4 roky tusim a to je dost dlho

shakes
autor
6. feb 2024

@kikush68 ahoj bc externe je 3 roky. Ja tiež uvažujem lebo pri 2 prácach a 2 deťoch neviem či je šanca nejako to zvládnuť 🙂

kikush68
6. feb 2024

@shakes ale na druhej strane 3 roky ubehnu rychlo(to je inak dobra sprava ze len 3). A budes mat nejaku kvalifikaciu. Ale 2 prace su vela. Mal by ti kto pomoct na vikend? Nevies ci to je narocne?

shakes
autor
7. feb 2024

@kikush68 jasne ubehne to a ja chcem pokračovať na učiteľstvo 1 stupeň kvôli tomu to potrebujem. Práveže náročné je to dosť škola býva v piatok aj v sobotu a prednasky sú povinné. Dosť náročná mi príde hlavne matematika a hudobná. Píše sa tam aj veľmi veľa prác plus skúšky no je toto dosť preto stále premýšľam.

kikush68
7. feb 2024

@shakes dufala som ze to je v soboty. Ja chcem ist na bakalara. Matematika je pre mna spania dolina. Hudobnu som mala to snad nebude narocne, hravam aj na klavir

shakes
autor
7. feb 2024

@kikush68 práveže od tohto roku to bude aj v piatok aj v sobotu. Matematika je veľmi náročná hlavne tá logika a slovné úlohy. Nevýhoda je že sa tam učí normálna vysokoškolská matematika aj keď ju reálne nikdy nevyužijeme. Ja z hudobnej nepoznám ani jednu notu a ani neviem na nič hrať 🤣🤣to bude pre mňa masaker.

kikush68
7. feb 2024

@shakes a nevies ci to je v piatok cely den a ci to je piatok a sobota cele 3 roky? Ach no to aj ked do prace pojdem neviem kto bude akceptoovať

shakes
autor
7. feb 2024

@kikush68 v piatok to začína cca o 12 až 13.00 a v sobotu od rána do cca 18.00. áno celé štúdium aj v piatok aj v sobotu. Presne ako píšeš ani mne to neviem či niekto bude v práci akceptovať. Preto stále váham čo mám urobiť.

shakes
autor
7. feb 2024

@kikush68 ja som dokonca bola aj za dekankou fakulty a mi povedala že takto to je a mám si to dobre premyslieť a skúsiť sa dohodnúť so zamestnávateľom či mi to bude akceptovať.

kikush68
7. feb 2024

@shakes no to je dost odveci. To bud kazdy piatok poldovolenky alebo neist. To asi nie je riesenie. Bude to asi povinne

shakes
autor
7. feb 2024

@kikush68 no práveže sa tma chodiť musí lebo keď neprídeš na prednášku nepripustia ťa na skúšku a predmet si musíš prenášať do ďalšieho ročníka. Je to tam nejako zle vyriešené predsa externisti by mali mať uprednostnenu sobotu.

kikush68
7. feb 2024

@shakes no budem uvazovat. Mne sa paci este odbor psychologia v Trnave, no radsej som chcela ist na tuto skolu. Teraz to bude tazke rozhodovanie. Dakujem za informaciu. Ja som chcela vyuzit posledny rok na materskej na skolu a dalsie 2 roky s pracou som si predstavovala ze to uz dako dam. Takto mozem zacat robit druhe bejby to je jednoduchsie ako so zamestnavatelom v piatky :D

kikush68
8. feb 2024

@shakes rozmyslam este ze skoda ze nie je vyucba aj online :D to by sa dalo aj zaznamovo pozriet, no nic. Ale asi si tam prihlasku podám. 3 roky uz dako snad dam

shakes
autor
8. feb 2024

@kikush68 veru škoda. Ale podľa mňa sa to bude nejako dať 🙂ja si tiež podám a asi aj do Trnavy. V Trnave sa chodí len soboty a niektoré sú dokonca CE Teams.

kikush68
8. feb 2024

@shakes len tl je tiez iba 3 roky?

shakes
autor
8. feb 2024

@kikush68 áno všade už dali 3 roky na Bc.

kikush68
8. feb 2024

@shakes prepac ze ta stale spamujem s otazkami, len by ma potom zaujimalo ze preco na UK BA su aj piatky, myslis ze sa to lisi poctami hodin, ze tym padom v Trnave je viac sobot ktore obetujes? Nevies nahodou?

shakes
autor
8. feb 2024

@kikush68 v pohode rada odpoviem keď viem 🙂. Dekanka mi povedala že preto lebo budú externisti rozdelení do viacerých skupín aby sa lepšie vyučovalo. Tým pádom musí dať aj piatky aj soboty aby sa všetky skupiny stihli vystriedať. V Trnave sa robia prednášky aj cez ten Teams takže tak sa všetci pripoja a nemusia ísť fyzicky do školy. Dokonca aj niektoré skúšky majú v Trnave cez Teams.

shakes
autor
8. feb 2024

@kikush68 ja by som ale radšej uprednostnila Bratislavu lebo nakoľko aj bývam v Ba je to pre mňa oveľa lepšie cestovanie. Ale musím si tiež dobre premyslieť čo má viac výhod. Neviem sa vážne rozhodnúť ale na jednu z nich chcem určite ísť.

kikush68
8. feb 2024

@shakes ved to ze aj ja chcem ist, teraz si mi zamiesala kartami s tou Trnavou. Tiez som z BA, do Trnavy sa to neoplati mylsim si na 3 roky cestovania. Jedine tie teams su vyhoda

shakes
autor
8. feb 2024

@kikush68🙂🙂🙂presne nad tým uvažujem aj ja. Pre mňa by bolo super cez Teams ale to cestovanie sa mi veru nechce absolvovať. A zasa v Ba mi asi nebude zamestnávateľ akceptovať piatky. Zamotaný kruh pre mňa 🙏🙈

kikush68
8. feb 2024

@shakes my sme sa prave zhodli na Trnave doma. Ja som si podala ale predtym este na UK tak teraz uvidime. Asi mi zacina byt logickejsia Trnava ked to ma byt naozaj externe studium. Proste tie piatky uz nedam, mam male dieťa a je mozne ze do 3 rokov budem aj druhe male dieťa. Prvy bol kojeny rok a pol, malokedy som od neho odchadzala, predstavit si viem len max 1 den, 2 su uz vela

kikush68
8. feb 2024

@shakes kazdopadne este mi napada ze online nemusi byt cely den ale len nejaky predmet pocas dna a to je asi malo 😃 no stale tam nie su piatky. Potom ked pojdes nahodou na Trnavu a budes uz pevne rozhodnuta tak sa mozme niekedy dohodnut a ta bud cestou spat alebo naspat viem zobrat mozme si vzajomne pomoct 😃

shakes
autor
8. feb 2024

@kikush68 jej to by bolo super ja tiež teba kľudne môžem zobrať 🙂. Ja ešte skúsim zavolať na študijné oddelenie do Ba a zistím ešte nejaké info lebo pravdu povediac viac ma to láka do tej Bratislavy 🤣. Bola som tam aj na dni otvorených dverí a ti profesori boli takí úplní pohodaci mala som z nich veľmi dobrý pocit.

shakes
autor
8. feb 2024

@kikush68 inak ty si pracovala pred materskou niekde v školstve? Máš strednú školu pedagogickú alebo niečo iné? Už dlho si po maturite? Ja budem mať tento rok 38🙈🙈.

kikush68
8. feb 2024

@shakes tak prosim nedas potom vedieť? Nepracovala som vobec v skolstve, nedokoncila som medialnu komunikaciu ale to ma vobec uz nebavi ani nelaka tento smer. Mam 31 rokov a dieta a preto som chcela aj kvoli nemu vediet co to, aj kvoli tomu, ze by som mohla mat specificky odbor a tento by ma bavil a este aby som nemala alzheimra na starobu🙂 teraz na materskej som “velmi kreativna” snad skutek neutece. Ty pracujes v skolke a chces robit na ZS?

shakes
autor
8. feb 2024

@kikush68 jasne dám vedieť keď niečo zistím. Ja mám strednú pedagogickú a mám aj Bc. ale zo sociálnej práce čo ma absolútne nebaví. Áno pracujem v škole ako vychovávateľka ŠKD a chcela by som ísť učiť na prvý stupeň. Preto musím ísť zase odznova 3+2 roky 🫣

shakes
autor
8. feb 2024

@kikush68 určite ti odporúčam spraviť si tu školu. Pokiaľ chces pracovať v MŠ stačí ti aj Bc. Mám potom doživotne prácu nakoľko stále hľadajú do škôl aj škôlok tu v Bratislave. A si ešte aj mladučká takže tie 3 roky si myslím že určite zvládneš.

shakes
autor
8. feb 2024

@kikush68 a ešte ma napadlo že pokiaľ by si chcela ísť pracovať po rodicaku do škôlky tak ťa príjmu keby si chodila do školy. Mohla by si si Bc. dorobiť popri práci. To je dnes bežná prax. Povinnosť je do dvoch rokov od nástupu do práce nastúpiť do školy a do 4 rokov skončiť školu.🙂

kikush68
8. feb 2024

@shakes to je dost zase 3+2 roky ked uz mas vzdelanie. Chcem si to spravit aj kvoli tomu, ze mozno raz by som si aj vlastnu skolku otvorila ale to je skor sen na to ani peniaze nemam. A bola by to hudobna skolka lebo ja rada hram na klaviri :D ale ten prvy stupen ked si spravis to znie skvele, cely pracovny zivot zavidim ucitelkam prazdniny 🙂 a je to aj pekná praca s takými malými cloviecikmi