Učiteľstvo GEO + DEJ

theoscotyy
6. dec 2023

Ahojte, momentálne som študentom 1. ročníka na VŠ v odbornom smere geografie. Ukázalo sa, že je to však nad moje sily, preto rozmýšľam nad učiteľským smerom. Chcel by som ísť študovať na Komenského univerzitu do BA. Prvý predmet by som chcel mať určite geografiu, keďže už teraz ju študujem na odbornom smere získame vedomosti stredoškolského učiteľa v rámci 1. ročníka. Takže aj niektoré predmety už nebudem musieť v BA absolvovať. Chcel by som poradiť aký by bolo vhodné zvoliť druhý predmet ku geografii. Z ponúkaných predmetov som hneď niekoľko vyradil a zostali na výber buď GEO + SJL alebo GEO + DEJ. Na slovenčinu som dostal recenzie,m že je to najmä pre tých, ktorí majú aký- taký vzťah k čítaniu a vedia si zapamätať obsah kníh. Pravdou je, že som za svoj život prečítal max. 2 knihy, viem je to smutné, ale energiu som vkládal do iných aktivít. Minulý rok som maturoval z GEO a DEJ, preto ako taký základ mám z dejepisu. Zaujíma ma skôr celková náročnosť štúdia, pretože momentálne máme toho veľmi veľa na krku a nechcem sa znova "popáliť". Zaujíma ma to aj z toho hľadiska, že si chcem k tomu pripravovať na štátnice z ANJ, aby som mohol potom učiť aj ANJ.
Ak by tu niekto bol, čo študoval v BA históriu, budem rád ak by mi zhodnotil celkový čas na prípravu a ako sa do dalo zvládať počas semestra
Ďakujem

ivka225
6. dec 2023

@theoscotyy Ak si za celý život prečítal maximálne dve knihy, neodporúčala by som ŽIADNU vysokú školu. Mimochodom, myslíš, že história sa dá naučiť tak nejako, že si to sám akosi odvodíš, bez čítania kníh?

horskaholka
6. dec 2023

Jedna vec je vyštudovať, druhá sa s danou aprobáciou potom zamestnať. Určite by bola ku GEO výhodnejšia SJL. S DEJ by si si musel hľadať veľké školy s veľa triedami. Na dedinskej menšej škole by si si uplatnenie zrejme nenašiel. Ja mám ku GEO vyštudovanú MAT a teda poviem ti, že koľkokrát dá riaditeľ učiť GEO aj neodborne lebo je to "ľahké".

nelca0510
6. dec 2023

@theoscotyy hľadaj si taký predmet,aby sa ti dal dobre vyskladať úväzok. Geo a dej je dotacia +/- 2 hodiny týždenne.

theoscotyy
autor
6. dec 2023

@ivka225 nerátam odborné knihy ;)

theoscotyy
autor
6. dec 2023

@nelca0510 budem mať GEO + ANJ 100% len potrebujem k tomu druhý predmet

theoscotyy
autor
6. dec 2023

@horskaholka práve preto si hľadám kombináciu, čo bude "najmenej bolieť), pretože sa chcem zamerať na ANJ, ale takú kombináciu neponúkajú, tak to budem musietť riešiť cez jazykovky

minilla
6. dec 2023

Tak potom Obciansku nauku, alebo Etiku. Tie ozaj “nebolia”.

hortenziaj
6. dec 2023

Keď budeš mat anj, tak skôr by som si nechala len geografiu obyčajne, vedecký smer. Dejepis aj sjl sú dosť

elmivelmi
6. dec 2023

@theoscotyy No co ja viem tak Sj je dost narocny,skor neico lahsie by som ti odporucila.

monsterablue
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzana76
3. máj 2024

dejepis je podla mna z tcyh narocnejsich predmetov, naozaj by som isla skor smerom OBN, ekonomika, etika, alebo riadne na VS aj anglictinu, kombinacia ANJ-GEO