Učenie nemčiny

alena473
18. aug 2022

Dobrý deň, chcela by som vás poprosiť o radu. Potrebujem sa zdokonaliť v nemčine. Ovládam len bežné základy, a preto by som sa vás chcela opýtať, či by ste mi vedeli niečo odporučiť. Napríklad... z ktorej učebnice sa vám najlepšie učí, aký kurz navštevujete a pod.

ms_green
18. aug 2022

Ak máš už nejaký základ, skôr ako kurz alebo učebnicu by som si zahovorila (kľudne aj cez nejakú jazykovú školu) niekoho kto nemecky hovorí aby si sa s ním rozprávala. Kľudne aj jednu hodinu mesačne, ale fakt ti to pomôže, opadne z teba stres.
Bude to znieť vtipne ale keď som bola na vysokej škole a chcela som si zlepšiť nemčinu, tak som si založila profil na nemeckej zoznamke a dopisovala som si s ľuďmi. 😅

rosabella
18. aug 2022

Štátna jazyková škola. V TN, ZA, KE, BA.... Záleží na tom, odkiaľ si. Ja som chodila a silno odporúčam.

martina57
19. aug 2022

@alena473 ahoj,ja som na tom podobne,tiež sa chcem zdokonaliť v nemčine 🙂Aj som maturovala z nemčiny uz dávno,ale keď si pozerám učebnice zo strednej a čítam tie texty tak rozumiem,horšie je už gramatika a konverzácia 🙄

martina57
19. aug 2022

@rosabella toto aj mňa zaujíma,tiež sa chcem zdokonaliť v nemčine.Byvam kúsok od TN.Absolvovala ste nejaký kurz alebo ste chodila súkromne?

anicka176
19. aug 2022

@alena473 mne pomohla jazyková a pobyt v krajine

rosabella
2. okt 2022

@martina57 ja som chodila do Štátnej jazykovej školy v Trenčíne. Kurz bol raz týždenne, trval tri hodiny aj s prestávkou. Bolo to výborné.

rosabella
2. okt 2022

@martina57 táto jazykovka má priestory na Gymnáziu Ľudovíta Štúra.

martina57
3. okt 2022

@rosabella ďakujem moc🤗