Taliansky jazyk

27. sep 2024

Ahojte učili ste sa niekto taliansky? Je to ľahký jazyk? Rozmýšľam ze sa prihlásim do kurzu láka ma naučiť sa nejaký cudzí jazyk a tento sa mi veľmi páči. Ale neverím si. Už som sa niekedy davno snazila ucit sama doma ale vzdala som to. Hned na začiatku. Keď som si niečo pozerala a učila sa vedela som to ale keď som mala niekomu niečo povedať slová som lovila v pamäti...

anega79
27. sep 2024

podla mna je dost tazky aj gramatika. zijem tu uz 13 rokov a stale mam v nom gulas. Ale do kurzu ti odporucam ist, mozno ta to bude bavit viac ako mna

nikiki29
27. sep 2024

Za mňa veľmi ľahký jazyk…

slavomira236
27. sep 2024

Teraz sa orihlasil moj 5tak na taliancinu na kruzok v skole🤦mal toho ma som zvedava ci sa nanho nieco nalepi kedze je to nepovinne. Neviem co ho to napadlo..

elenita
27. sep 2024

Ja ucim spanielcinu a francuzstinu a z mojho pohladu je spanielcina jednoduchy jazyk a da sa velmi rychlo naucit. Na rozdiel od francuzstiny 🤭

sense
27. sep 2024

Tak taliančina sami učí zatiaľ najľahšie z jazykov ktoré som sa ucila

autor
27. sep 2024

Rozmýšľala som aj nad španielčinou ale nakoniec by som chcela skúsiť taliancinu len mam strach ako mi to pôjde. A ci budem mat čas sa tomu venovať lebo nestačí len chodiť na kurz ale asi sa aj ucit doma pravidelne nie kedy sa mi bude chcieť

jasminet
27. sep 2024

ja chodim asi rok a pol. lahky jazyk to nie je ani nahodou, rozumiet rozumiem ak clovek hovori pomalya o beznych veciach, vypytam si v obchode, restike, na trhu co potrebujem. precitam jednoduchu knihu, lahky clanok v novinach, jednoducha konverzacia viac menej nie je problem. ale predlozky....to je smrt. a taliancina su same predlozky 😀
kazdopadne chod do toho, ja sa tesim z kazdeho slova ktore sa naucim, z kazdej vety co urobim. mam to ako hobby, na kurze sme si sadli, takze ja si na kurz chodim oddychnut a zrelaxovat sa.

anega79
27. sep 2024

tak radsej sa vrhni na spanielcinu, so spanielcinou, stiahni si duolingo plus kurz

angelinja
27. sep 2024

neviem kamoska sa ucila spanielcinu a ta ma este viac časov ako anglictina...ale mozno to neterba tak dopodrobna ....ak to budes mat ako len tak zabavu a na dovolenkove veci tak taliancinu zvldnes. mam tam rodinu a po mesiaci som rozumela.

marianarem
27. sep 2024

Za mna to bol na naucenie najlahsi jazyk. Ucila som sa za cely zivot cca 10 jazykov a taliancina mi akoby sama naskakala do hlavy.

biba_18
27. sep 2024

@angelinja španieli využívajú všetky svoje časy, majú v tom priam pasiu, sa cítim jak postihnutá mentálne keď mám narýchlo vyloviť z pamate ktorý z tých 24 časov je akurát použitý a prečo 🤦‍♀️

kikusenka1
27. sep 2024

Taliančina je veľmi ľahký jazyk. Chodila som do jazykovky a vycibrila som ju v Taliansku

lucia13022023
27. sep 2024

Za mňa taliančina a španielčina najľahší jazyk. Ale aj najkrajší.

vkatush
27. sep 2024

Ja som si povedala, že rok dám Duolingo a ak ma to bude baviť, budem sa tomu každý deň venovať aspoň 15 minút, tak idem do jazykovky.
Už cez rok sa "učím", základy mám, ale jazykovku plánujem až teraz v zime (medzitým som si dala opakovanie angličtiny jazykovku, tak časovo sa nedá oboje).

*Ak máte niekto odporúčanie na taliansku jazykovku, uvítam skúsenosti.

melanta
28. sep 2024

Mám C1 z anglického, nemeckého, arabského a talianskeho jazyka. Najťažšia bola pre mňa práve taliančina.

3princezne
28. sep 2024

Ak vies anglicky, stiahni duolingo, chvilu som sa z tade ucila taliancinu, je to super, ale musela som sa zacat ucit iny jazyk, nebolo cas na zaluby 🙂 inak ak porovnam jazykovku a duolingo, s duolingo to ide jednoduchsie, zabavnejsie a rychlejsie to vies uplatnit v realnom zivote. Ale teda mam platenu verziu, aby mi tam neskakali reklamy

sense
28. sep 2024

@3princezne tiež som začala tak začala kedysi Duolingo následne praktikovala s chlapom , aj keď teda sú tak chyby. Aspoň pri prekladoch nemčina taliančina, nie vždy sedí slovosled

carolynka
28. sep 2024

Mne sa lahko ucila taliancina Lebo som predtym mala francuzstinu.zda sa mi lahsia ako franina, hlavne ta vyslovnost

titla
28. sep 2024

Ucila som sa taliansky 4 roky a za mna to nie je jednoduchy jazyk. Ano, mozno spociatku tie zaklady sa zdaju jednoduche, ale akonahle prekrocis urcitu uroven, ta gramatika zacina byt pomerne komplikovana.

3princezne
28. sep 2024

@sense ja som robila cez anglictinu. Ale nie az tak dlho, aby som vedela posudit chyby. Teraz sa uz rok a pol ucim spanielcinu a zatial som si nejake chyby nevsimla, aspon si na nic kriticke nespominam, mozno par nezrovnalosti bolo. Ale nemam s kym praktikovat aktualne 🙂

zuzana76
28. sep 2024

@elenita ucis spanielcinu? kde, ak sa mozem spytat?

zuzana76
28. sep 2024

mne pride spanielcina lahka, taliancinu som sa ucila len par lekcii, ale rozumiem trochu, pride mi tiez z tych lahsich jazykov.

zuzana76
28. sep 2024

@titla to je v kazdom jazyku tak, dostat sa na slusnu uroven uz nie je take lahke, aj kvoli tomu, ze prichadza stagnacia - ma to aj nejaky odborny nazov

zuzana76
28. sep 2024

@melanta fakt? arabcina lahsia ako taliancina? ja sa pokusam nasackovat do hlavy turectinu. Ako rychlo si dala arabcinu?

limoncino
28. sep 2024

Taliančina ma dosť ťažkú gramatiku, všetky tie časy, podobne ako v angličtine. A hoci prevláda názor že je to ľahký jazyk, ja s tým nesúhlasím. Pokiaľ sa niekto učí tak, že má napocuvane, možno, ale keď ideš do hĺbky, už to také ľahké nie je. Ale keď veľmi budeš chcieť, myslím si, že je to zvládnuteľné

zara1357
28. sep 2024

Taliansky jazyk má ťažku gramatiku. Najlepšie na učenie cudzieho jazyka, je pozerať TV program v danom jazyku, vycestovať do danej krajiny a žiť /pracovať tam a snažiť sa hovoriť práve tým jazykom.
A samozrejme si nájsť priateľov a povedať im, aby ťa opravovali. Je to krásny jazyk a s ľahkosťou sa ho naučia ľudia, ktorý ovládajú maďarský jazyk.

mantilka
28. sep 2024

Neviem taliansky ale hovorili mi, že ak vieš anglický je to ľahký jazyk...ak chces samozrejme vedieť len základy. Aj mne sa páči. Dcéra bude mať v siedmom nepovinné treti jazyk taliančinu, tak sa teším. Budem sa s ňou učiť. Manžel cie základy taliančiny, žil chvíľu v zahraničí a učili ich taliansky. Nepamätá si aké to bolo, ale naučil sa a aj po rokoch sa dohovoril na dovolenke keď bolo treba niečo vybavovať.

limoncino
28. sep 2024

@zara1357 to fakt? Ja po maďarsky viem a je pravda, že odhliadnuc od tych časov mi to išlo celkom rychlo

dankatothova
28. sep 2024

Moja dcéra sa učí na škole a má samé jednotky, to už druhý rok a veľmi si ho pochvaľuje

elenita
28. sep 2024

@zuzana76 ahoj, pracujem pre jednu jazykovku a posobim aj na portali doucma. V podstate drviva vacsina hodin je online 😊