Syn a štúdium

31. jan 2024

Mamičky mám syna, ktorý je síce dospelý a rozhodnutie je na ňom ale vážim si, že ho zaujíma môj názor preto mu chcem adekvátne poradiť.
Uvažuje prihlásiť sa na VŠ UMB FPV - aplikovaná informatika a vývoj softvéru.
Vždy to bol typ chalana, ktorý najlepšie pracuje sám doma v izbe, na počítači s údajmi. Bojím sa však aké uplatnenie získa. Aký je dopyt po ľuďoch v tomto odvetví?
Aby ste ma chápali, on sa ma pýtal na názor, tak mu nechcem trepať blbosti. 🙂

zuzanazu85
31. jan 2024

Čo sa týka informatiky a celkovo hardware, software uplatní sa v dnešnej dobe určite. A sú tam najlepšie platy.

libertine
31. jan 2024

pracujem na oddeleni, ktore sa venuje vyvoju softwaru. aktualne je situacia na trhu taka, ze programator si najde pracu okamzite. v podstate sa o nich zamestnavatelia trhaju a su vyborne plateni. ak ho to naozaj bavi, tak vyborna volba.

libertine
31. jan 2024

a ze najradsej pracuje sam v klude je tiez ok. vacsinou programatorom umoznuju pracovat z homeoffice.

viestta
31. jan 2024

Informatika je jeden s odborov, ktory ma velku persektivu uplatnenia. Uz pocas VS moze pracovat a slusne zarobit

simsalabim
31. jan 2024

Super volba v dnesnej dobe 👍 Pocas studia moze pracovat a ziskavat skusenosti za fakt skvely plat.

mabenn
31. jan 2024

nadstandardny prijem, mnoho moznosti uplatnenia (zalezi ale od mesta), vysoky dopyt (obaja s manzelom pracujeme v tejto oblasti)

autor
31. jan 2024

A Trnava Aplikovaná informatika (iba aplikovaná informatika) S tým sa dá tiež? Totiž to je bližšie ku nám, tak by bolo lepšie. Niečo smerom ako dátová analýza alebo kybernetická bezpečnosť, to by ho bavilo najviac (teda zatiaľ, na výške sa aj tak uvidí)

valiant
31. jan 2024

Vsetko co si vymenovala je momentalne velmi aktualne, ziadane a dobre plateme. Aj informatika, programovanie, datove analyzy, poistna matematika, kyberbezpecnost. Nech si popozera stranky fakult a co je zaberom ktoreho odboru, tak aby ho to bavilo.

libertine
31. jan 2024

vsetko velmi perspektivne volby