Sú začiatky na vysokej škole ťažké?

19. okt 2024

Sú začiatky na Vš stále ťažké? Zmení sa to? Vydržať či odísť ?

lindous
19. okt 2024

Oproti strednej je to proste iné, treba si nájsť systém a určite záleží aj od odboru.... na jednu stranu sa to zlepší v tom, že človek sa v tom naučí chodiť, na druhej sa vždy nájde nejaký náročný predmet, potom písanie záverečných prác, no menej roboty to už nebude 😅 ale je pravda, že v prvom ročníku sa robí najväčšie sito a triedi sa to... či vydržať alebo odísť sa takto všeobecne určite nedá povedať... čo študuješ? aká je tvoja motivácia to študovať? čo ti na tom príde ťažké? čo by si robila, keby si skončila, máš nejaký plán??....

apolka77
19. okt 2024

Záleží čo študuješ a ako si sa pripravovala na strednej škole .
Dcera je tiež prváčka na VŠ v zahraničí. Vďaka tomu že maturovala z matematiky a chémie vie toho oveľa viac ako tí čo z toho len tak prešli..vidí na cvičeniach ako sa mnohí trápia a nevedia kde je sever...ak si bola svedomita na strednej určite zabojuj. Zadarmo nič nie je.
Áno, je to ťažké , ešte záleží na fakulte , odbore...sú vyslovene ľahšie a také že študent sa len učí celé dni.
Všetky VS by mali byť ťažké a kvalitné. Nie ako doteraz si mnohi kupovali diplom ako na páse viď.nasich mistrov.

deti95060810
19. okt 2024

@apolka77 mistrov... asi ministrov.

egonsk
19. okt 2024

Nie je povinnost mat VS, ked na to clovek aktualne nema, urobi lrpsie pre seba aj okolie, ak zacne pracovat. VS sa da spravit aj neskor a externe, ked uz clovek dozrie...

apolka77
19. okt 2024

@deti95060810 hej píšem rýchlo na mobile .

kris_tin257
19. okt 2024

Za mňa, prvý rok je najťažší keď si človek nájde systém spozná profesorov a ako to na škole reálne funguje tak potom to už ide o dosť ľahšie 😊

januska12323
19. okt 2024

Začiatky nemôžu byť ťažké, či už ste písali nejaký test? Najťažšie je prvé skúškové, nevieš čo všetko sa máš učiť a ako si rozhodiť skúšky, neskôr to ide ľahšie.

lindous
19. okt 2024

@januska12323 ale môžu, neviem ako to má autorka, ale aspoň u nás, od prvého týždňa majú študenti labáky, na každom sa píše písomka, lebo musia prísť pripravení a vedieť čo idú robiť, potom z toho spísať protokol, medzi tým klasické prednášky, semináre a pomaličky sa blíži polka semestra, o také 2 týždne začnú prvé zápočty 😅

abcabcada
19. okt 2024

Sú... Hlavne keď študuješ niečo, čo nechceš 🙈 Ale dá sa vydržať, keď máš dôvod 🙂

jozef11111111
19. okt 2024

@lindous to co študuješ lebo učíš keď máte labaky...

lindous
19. okt 2024

@jozef11111111 študovala som aj učím chémiu

ivangeline
19. okt 2024

Pre mňa prvý rok bol, potom som našla systém.

jozef11111111
19. okt 2024

@lindous ja že niečo iné .a kde si študovala v Rk ?? Tam sa asi nedá chémia a podobné .

marca12
19. okt 2024

Ano zaciatky su tazke a vysoka skola je aj o vytrvalosti. Nevzdavaj to a zabojuj.

wolf_
19. okt 2024

Za mňa áno sú. A to nemusí byť ani prvé skúškové. Presne ako tu bolo spomenuté.. labáky, priebežné písomky, u nás aj "zbieranie bodov" počas celého semestra čo sa odzrkadlilo na výslednej známke a v podstate počet nazbieraných bodov aj dosť ovplyvňoval ne/náročnosť skúšky (čím viac bodov získaných za semester, tým menej bolo treba získať na skúške na E.. a naopak).. Pre mňa bol dokonca VŽDY ťažší semester ako samotné skúškové. V skúškovom som si paradoxne vydýchla, ale to všetko záleží od školy..
Ale na 1. ročník spomínam naozaj ako na najťažší. Kým som pochopila ako to tam funguje, našla si systém, získala nejaké materiály od starších 😏, spoznala profesorov ktorý je aký atď atď... Potom to už naozaj išlo ľahšie.

marca12
19. okt 2024

@januska12323 Neviem,aku skolu mas na mysli. Ale skoky technickeho zamerania su narocne aj pocas roka. Mas mnozstvo prac,ktore musis odovzdavas,tazke vypocty a podobne. Kym sa len dostanes k zapoctom a skuskam si uplne znicena.

jozef11111111
19. okt 2024

@marca12 dobre vedieť ja ze zdravotné sú najtachsie kvôli latinčine..ale za známy mal technickú a tu kreslenie vysokých pecí a somariny..blee

lindous
19. okt 2024

@jozef11111111 UK v BA

dskjhfdlkdjhl
19. okt 2024

Dolezite je studovat to, co cloveka bavi, potom sa aj narocne veci lahsie zvladaju. A podla toho, co vidim u nasich prvakov, tak pre mnohych je to sok, lebo zrazu musia aj naozaj studovat. Niektori prichadzaju zo SS uplne nepripraveni (chybaju nielen vedomosti, ale aj navyky priebezne nieco studovat).

euka210
19. okt 2024

ano, su, treba si zvyknut sa iny system a aj znalosti ake mas su dolezite a najdolezitejsi je ale pristup aky mas k uceniu...ci lajdacis, ci sa ucis

autor
19. okt 2024

mnohí tu píšete že je lepšie vydržať… aspoň ten prvý rok, tak na tom asi naozaj niečo bude že si treba zvyknúť na ten systém

apolka77
19. okt 2024

@lindous moja dcéra študuje chémiu v Brne a teda len sa jej tak parí z hlavy ))

majka99999
19. okt 2024

Co studujes? Ono je to ine, ako na strednej, su aj tazsie odbory, su aj lahsie. Urcite by som to po prvych tyzdnoch nevzdavala.

jozef11111111
19. okt 2024

Skús ak máš peniaze vš Alžbetu hádam sa sa cez peniaze ísť aj ľahkou cestou...

lindous
22. okt 2024

@jozef11111111 otázka je kam človeka tá najľahšia cesta dostane… študovať len kvôli 3 písmenkam pred menom, čo najľahšie získaným, nemá zmysel