Sú prijímačky na medicínu to najťažšie z celého štúdia?

16. jún 2022

Dobrý deň, chcem sa spýtať, ak je tu niekto, kto medicínu študoval/študuje, je pravda, že prijímačky sú to najťažšie z celého štúdia? Že keď sa človek dostane, už nejak potom doštuduje?

raja95
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
stary_ujco
16. jún 2022

Ja za vsetkych pacientov len dúfam, ze prijimacky naozaj nie su to najtazsie...

lilinka126
16. jún 2022

myslím že práve pri medicíne to takto neplatí, tam sa študuje aj potom , a oveľa dlhšie ako pri iných odboroch, atestácie a potom sa dalej zberaju myslim nieco ako kredity..

babovka2321
16. jún 2022

V informacnom systeme nasej univerzity sa v diskusii na lekarskej fakulte zjavil komentar, ze student, ktory uz o polnoci spi, nema predpoklady dokoncit medicinu 🙂 tolko k narocnosti studia

zuzik307
16. jún 2022

nie, to absolutne nie je pravda...prijimacky patria medzi tie lahsie, ak nie su aj najlahsia cast celeho procesu...

tahomi
16. jún 2022

Nie, ani zdaleka, prijimacky su len zaciatok. Statnice som traumaticky vytesnila 🙂

karhu
16. jún 2022

ako toto moze niekoho napadnut?🙈

anninkak
16. jún 2022

Mna veľmi pobavila veta "už nejak potom doštuduje"

3009
16. jún 2022

Dúfam, že ťa na tú medicínu nezoberú, lebo potom čo tí pacienti ak by si náhodou doštudovala. Mať takýto prístup k štúdiu mediccíny to je otrasné.

autor
16. jún 2022

Zaujímam sa o štúdium a toto som sa dočítala na nete. Tak som sa len chcela spýtať na skúsenosti, lebo mi to príde ako veľmi nereálne.

autor
16. jún 2022

@3009 🤦🏼‍♀️Riadne sprostá reakcia. Verím, že sa ti po nej uľavilo.

marsmykkok
16. jún 2022

nie, podľa mňa sa tam dá ľahko dostať ak sa človek trocha pripraví-hlavne tu na SK kedže veľa výberných študentov si dáva prihlášku aj do Českej Republiky a ak sa dostanú do ČR idú tam, lebo je tam vyššia úroveň a potom sa poradovník posúva. Ale zvládnuť štúdium a skúšky to je oveľa ťažšie.

mimixxxx
16. jún 2022

Studium je narocne, narocnejsie ak prijimacky. Ale vsetko sa da.
Narocnejsie ako studium je potom praca samotna, ked je mlady lekar hodeny do vody, bez dostatku skusenosti a zodpovednost samozrejme musi niest.
Ono je otazka ci to stoji za to.. Pre niekoho mozno ano. Je to aj otazka priorit.
Ak chce niekto karieru, nech sa paci.
To ze idem pomahat ludom vyprcha ked clovek nastupi do prace (kniha House of God).
Casto je to o prestizi a peniazoch.
Alebo o tom ze s tym diplomom clovek nemoze robit nic ine.
Kazdopadne pre chlapa alebo aj pre zenu karierne zameranu, kde jej dieta vychovaju stari rodicia to moze byt riesenie.
Ale pre zenu rodinne zalozenu, tuziacu po viacerych detoch, ktore chce ona vychovavat a nie aby ich cudzi ludia vychovavali, aby bola v noci a cez vikendy doma je medicina tazsie rozhodnutie. Este by bolo riesenie ju robit na ciastocny uvazok pri detoch, ale na svk este velmi ciastocne uvazky neficia. Ale mozno casom budu.
Taky prakticky doktor na ciastocny uvazok je asi celkom fajn pre rodinne zalozenu zenu tuziacu po medicine.
Proti gustu ziaden disputat. Kazdy nech si je strojcom svojho stastia.
Vzdy sa najdu taki co povedia ze je to velmi tazke, ini povedia ze je to ich dream job-mozno ah vdaka prestizi.

valeria_h
16. jún 2022

Štúdium je mimoriadne náročné, prijímačky sú oproti tomu malina.

vevesh
16. jún 2022

Kedze clovek takto z fora nevie odhadnut potencial cloveka, tazko sa hodnoti. Niektori presli velmi lahko medinu, niektori velmi tazko. Ak sa niekomu zdaju prijimacky prilis tazke, tak by sa mal zamerat skor na iny odbor. Od mojich znamych najtazsie predmety boli anatomia a pitvy. Kto toto presiel, zvysok sa dal. A ano, je tam kvantum informacii na memorovanie, ale tak toto niektorym ide lahko do hlavy... ja mam des pred takymi lekarmi, co si myslia, ze studiom sa ich vzdelavanie skoncilo (ano, poznam takych, preto ta poznamka)...

nairia
16. jún 2022

mame v rodine par lekarov a teda prijimacky su len taky lahky predvoj toho, co realne studium mediciny obnasa .. netreba zabudat, ze statnicami studium ani zdaleka nekonci.. potom prax a atestacia... a neustala potreba sa dovzdelavat... byt lekarom je poslanie, nie povolanie.

miskamicha
16. jún 2022

Nie.. skor najlahsie... ;)

kitycat
16. jún 2022

Byt lekarom nie je len povolanie, ale aj poslanie. Svojim sposobom "milovat" to ucivo, vedomosti. Mat k tomu vztah.

Neustale vdelavanie a samovzdrlavanie.

Dufam, ze medicina bude mat vzdy vysoke naroky, ide o zdravie.. To nie je zle polozenie podlahy..

mimi3008
16. jún 2022

Urcite nie😁😁😁ani nahodou. Dokonca po skuske z anatomie v druhaku si u nas v rocniku podaktori mysleli, ze uz su doktori a potom este len prisli predmety...imunologia, biochemia, patofyziologia...

7kikuska7
16. jún 2022

Rozhodne nie. Prijímačky su len príprava na to, čo ťa čaká. Už aj na tie prijímačky sa treba učiť systematicky. Takže ak máš dobrý zadok a vydržíš na ňom dlho sedieť za knihami tak smelo do toho.

eviann
16. jún 2022

Su to roky lopoty. Neter je chirurgicka, ma 35 a maka ako fretka, 24 hodinovky v spitali tiez nie je med lizat. Deti nema, nebol na ne zatial cas. Ako tu bolo spomenute, je to poslanie, nie povolanie.

trema
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
oneinamillion
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elizabet173
16. jún 2022

na to si ako prišla? A ak sa pýtaš na takúto hlúposť, tak sa radšej na tú medicínu vykašli

autor
17. jún 2022

@trema Ahoj, nie.

autor
17. jún 2022

@elizabet173 ako som písala vyššie, dočítala som sa na internete kadečo a kedže nepoznám nikoho, kto študuje, tak som sa len chcela spýtať a mať pohľad človeka, ktorý si tým prešiel a vie sa k tomu vyjadriť.

autor
17. jún 2022

@1gramofon Fúha😱, tak to je sila. Ja neviem, či ísť prvýkrát, nieto štvrtýkrát. No mám ešte viac ako dva roky na premyslenie.

autor
17. jún 2022

Prosím vás a vie mi niekto poradiť, či je lepšie sa zamerať na Slovensko alebo Česko? Lebo tu tiež často čítam, že medicína v ČR je inde, ale nikdy sa zasa nedozviem, že prečo. A na Slovensku neviem, ako to je.

89michaela89
17. jún 2022

Prijimacky boli ta najlahsia cast