Študovať biológiu samostatne alebo medziodbor?

julinka155
26. feb 2020

Prosím vás o radu potrebovala by som poradiť ak študovať na vysokej tak jednoodborove štúdium (biológie )ale medziodborove štúdium (biológia v kombinácii )
Vopred ďakujem

ckatka
26. feb 2020

??? Dievča a ako my tu mame vedieť na čo máš nadanie a čo ťa baví?
Čo by si chcela v živote robiť? Kde sa zamestnať?
Prezri si profesiu alebo LinkedIn a pozri koho hľadajú a ci existujú pracovné ponuky pre tvoj odbor. Pripadne co sa od teba bude očakávať. A hneď zistíš.

fokuska
26. feb 2020

@julinka155 Zbytocne zakladas duplicitne diskusie, to po prve.

Po druhe - medziodbor je ucitelsky alebo vedecky smer?
Ja som nastupila na AJ-NJ na filozofickej fakulte a bakalarsky program bol este vedecky, ale na mgr to bolo uz ucitelstvo.
Ti, co mali jednoodbor to mali dalej ako filologiu, mohli si urobit aj DPS.

Mala som spoluziacky, ktore robili medziodbor na PF a FF - matematika-anglictina, biologia-anglictina a podobne.
Pred 12timi rokmi brali na biologiu, chemiu a na medziodbory bez prijimaciek, pretoze bol velmi maly zaujem.

bajka3
26. feb 2020

Zalezi od toho co ta bavi... napr. minule som videla na profesii ponuku kde hladali laboranta pre vzorky z cytologii s vystudovanou biologiou.... zaujimavy job

tulipanicek
26. feb 2020

Medziodbor je učiteľstvo a jednoodbor je vedecky. Tak podľa toho sa rozhodni čo chces robiť

sisa_s
26. feb 2020

Poznam minimalne 5 ludi s vystudovanou biologiou - neucitelsky smer, a nedokazali sa zamestnat v odbore, tak robia hocico ine 🙂 takze najskor si zisti uplatnenie, a potom ries, co si vybrat

nikolka1986
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fokuska
26. feb 2020

@nikolka1986 Vazne? To mas vlastnu skusenost?

Ja mam vystudovany medziodbor, na prednasky a cvicenia sme chodili s jednoodborovymi spoluziakmi a skusky sme tiez robili rovnake ako oni. A aj som statnicovala rovnako ako oni.
S tym rozdielom, ze som toho mala 2x tolko (kedze vsetko z jedneho aj druheho odboru)

nikolka1986
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fokuska
26. feb 2020

@nikolka1986 Fuha, tak zalezi asi aj od skoly. Ja mam pozitivnu skusenost - sice to bolo narocnejsie ale zato kvalitne.

nikolka1986
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fokuska
26. feb 2020

@nikolka1986 Bakalara som mala vedecky smer, mgr uz ucitelsky lebo som nechcela prestupit do ineho mesta.
Ale rozdiel bol len v tom ze pribudli pedagogicke predmety.
Cele studium ma ale velmi bavilo, oba odbory rovnako 🙂
Ja som v skolstve neostala, robim v inom odvetvi.

ivka225
4. mar 2020

Pytas sa, ci mas byt ucitelka, alebo biologicka. Jedno aj druhe moze byt zaujimava praca, zalezi, k comu mas blizsie.