Štúdium - zdravotná sestra

25. aug 2022

Je možné študovať za zdravotnú sestru napriek tomu, že som nemala na SŠ excelentné známky?

silvusa123
25. aug 2022

To že si na strednej mala 4 z dejepisu neznamená že nebudeš vedieť o čom sa točí na zdravotke, známky nie sú všetko pokiaľ chceš robiť sestričku tak si za tým choď

anavixy
25. aug 2022

Na SŠ podľa mňa nemá dobré známky len ten, kto sa neučí. Ak sa na VŠ učiť budeš, nebude problém 🙂 ak bola otázka myslená tak, či ta vezmú na VŠ, záleží od počtu “lepších” uchádzačov, alebo si nájdi školu, kde sa robia prijímačky (je taká na SK?)

autor
25. aug 2022

@anavixy ja som sa na strednej neučila. Vôbec som nerozmýšľala, že raz budem chcieť ísť na VŠ. Bohužiaľ mám z toho repku, či ma vôbec niekde vezmú, maturitu som tiež urobila s priemerom 3.

silvusa123
25. aug 2022

A čo keby si skúsila večerné štúdium na zdravotnú sestru ?🙂

anavixy
25. aug 2022

No vravim, bud sa ti postasti alebo si vyberies skolu s neslavnou povestou alebo pojdes napr. do CR (tam sa robia prijimacky)🙂

5noach12
25. aug 2022

Na ošetrovateľstve sa skoro všade robia prijímačky. Jedine v Trenčíne a v Trnave nie (ale podľa mňa tieto dve školy nestoja za veľa). Takže ak sa naučíš na prijímačky, tak ťa zoberú. Skús SZU alebo Prešov, Košice prípadne do Česka.

anavixy
25. aug 2022

@5noach12 v Nitre sa pred par rokmi tiez nerobili, mozno sa to uz zmenilo.
@autorka ak sa robia vacsinou tak potom nie je o com 🙂

lneviemmeno
25. aug 2022

Ja som sa na strednej neučila, bola som síce na zdravotníckej ale maturitu som mala 2,2,3,3. Prihlásila som sa na SZU v BA, neučila som sa na prijímačky, bola som 25. pod čiarou. Celkovo sa tam hlásilo okolo 90 ľudí a brali 50. V auguste mi prišiel list, že ma prijali, pretože sa neprihlásilo dostatočne množstvo prijatých uchádzačov. Myslím, že za pokus nič nedáš a pošťastí sa možno ako mne 🙂

autor
26. aug 2022

Ja rozmýšľam nad tým, že pôjdem do ČR, nie je to vysoká škola, ale vyššia odborná škola "diplomovana všeobecná sestra". Ale neviem či sa tam s tými známkami z maturity vôbec dostanem.

lneviemmeno
26. aug 2022

Tento odbor je aj na mojej bývalej strednej, SZŠ Strečnianska. Spolužiak išiel na DVS. Všetkých zobrali, pretože sa hlásilo menej ľudí, väčšina upredností vysokú školu. Dokonca niektorý rok, neviem či minulý alebo ešte predtým, ten odbor neotvorili pretože sa hlásilo málo ľudí. Na maturitné známky niekedy nepozerajú, stačí ak sa budeš učiť na prijímačky a dáš to. Hlavne sa nepodceňuj a predsalen, za skúšku nič nedáš 🙂