Štúdium v zahraničí a cudzí jazyk

30. jún 2021

Ahojte chcela by som sa opýtať,že ako dobre musí človek ovládať cudzí jazyk aby mohol študovať v zahraničí? na akej úrovni musí ten jazyk ovládať? myslim konkrétne angličtinu

ichbinich
30. jún 2021

V Rakusku to bolo tak, ze si musela spravit skusku z nemciny, aby si mohla byt prihlasena ako "Normalna" studentka. Inak si musela ist na kurz nemciny a skusku nemciny po kurze robit znovu. Mohla si chodit na prednasky, ale uz presne neviem, ake boli obmedzenia.
Ja som prisla, sadla si sama nad knihy nemciny, sla zo srandy na tu skusku a hned som ju spravila 😀
Tak som zacala studovat, ale zo zaciatku to je zahul, ked ani nevies, ako sa povie zlomok a sedis na prednaske z matiky 😀
Ale zalezi velmi vela od talentu na jazyky, je ho mam, tak som sa naucila. Ini by mozno utiekli hned...
Ale tipujem, ze tak B1 az B2 je treba...

oslo1
30. jún 2021

V UK IELTS academic 7,5

nafka0483
30. jún 2021

Kazda skola alebo krajina ma svoje podmienky. Takze zistuj si to priamo na danej skole.
Ak je vyucba napr. v danom jazyku, tak predsa musi byt jazyk na takej urovni aby bolo mozne porozumiet vyucbe, aktivne participovat na cviceniach, pisat vsetky prace, robit skusky.
Niekde vyzaduju napriklad FCE alebo iny medzinarodny certifikat, ale prejst ich vlastnou skuskou.

simsalabim
30. jún 2021

C1 uroven, uz spominany IELTS 7,5, alebo CAE certifikat a TOEFL myslim nad 550, zalezi od univerzity, niektore ziadaju 600 a viac. FCE, co spomina @nafka0483 je malo.

nafka0483
30. jún 2021

@simsalabim Ano? Este kedysi FCE stacil na studium na strednej skole a potom CAE na VS.

simsalabim
30. jún 2021

@nafka0483 tak priznam sa, ze SS neviem. Nejako automaticky som predpokladala, ze sa jedna o VS...

nafka0483
30. jún 2021

@simsalabim Moze byt, mne napadla hned aj stredna, tak mozno autorka napise viac. Ci ide o anglicky hovoriacu krajinu a vyucbu v AJ, alebo inu krajinu a vyucbu v AJ a ci ide o strednu ci vysoku.

autor
30. jún 2021

@nafka0483 vysokú školu som myslela