Štúdium v 27. rokoch

8. jún 2022

Ahojte chcela by som sa opýtať na váš názor či je neskoro a zbytočné študovať Vš dennú formu v 27 rokoch? Zamestnajú ma vôbec potom?
Ďakujem

babovka2321
8. jún 2022

Zalezi od toho, co chces ist studovat.

autor
8. jún 2022

@babovka2321 učiteľstvo anj a bio

kataleya
8. jún 2022

Nikdy nie je neskoro. Angličtinárov hľadajú stále

autor
8. jún 2022

@kataleya dobre to mi zlepšilo náladu ďakujem

didi2102
8. jún 2022

Ja mám bio , toto je veľmi slabý odbor vzhľadom k časovej dotácií v ročníkoch ale aj máš super a myslím že v pohode

adamadent
8. jún 2022

Určite ak máš chuť a čas tak smelo do toho. Držím palce

autor
8. jún 2022

@didi2102 tak ja som si vyberala medzi sjl a anj a bio a aj a viac ma baví bio a anj ale dá sa aj na tej istej škole dorobiť externe aj ďalšie odbory popri práci takže keby bolo najhoršie

autor
8. jún 2022

@adamadent tak chuť mám chcem si zvýšiť vzdelanie lebo teraz je katastrofa s prácou ja som vždy bola na tom tak že pôjdem hneď pracovať aby som mala čo najviac odpracovaných rokov ale prácu bolo aj je veľmi ťažko nájsť keď nemám odborné vzdelanie iba gymnázium, stále som verila a dúfala že si ešte niečo nájdem ale už ma to frustruje tak som sa rozhodla skúsiť školu síce dosť neskoro ale možno si nájdem prácu stálu alebo viac stálejšiu ako teraz. ďakujem

didi2102
8. jún 2022

Ja si idem akurát dorabat ďalší predmet , len práca , plus dve deti,plus toto, samozrejme platí sa ako externé, neviem či sa ti dá ale to kombo ešte aj a sj by ale si mala istú prácu do konca života, si to premysli ak sa ti dá , inak mňa bio hrozne sklamala , samé biflovacky

autor
8. jún 2022

@didi2102 tak to ťa obdivujem 🙂 tak ešte sa dajú prihlášky posielať majú druhé kolo až do augusta alebo možno by sa dalo zmeniť ten jeden odbor keď ma už prijali neviem pozisťujem a ty máš bio a ešte čo? a či ideš dorábať?

matovicova
8. jún 2022

Denné štúdium je podľa mňa strata času.. Pri externom môžeš mať normálnu prácu a často krát sú menšie nároky ako pre denných. Titul máš ten istý a nikto sa nebude nikde pýtať akou formou si študovala 🙂

autor
8. jún 2022

@matovicova no to hej ale tento odbor nie je v externej forme

sparrows
8. jún 2022

Určite nie, učiteľov nikdy nie je dosť

autor
8. jún 2022

@sparrows no veď toto ale je to aj veľmi zaujímavé teda pre mňa

panelacikova
8. jún 2022

v 27. nie je neskoro. akurát ja som v tom čase začala, ale externe. ale ak uvádzaš, že externe nie je možné túto kombináciu (čo mi je až divné), tak choď denne. nevidím v tom problém. len stratíš kopu rokov, počas ktorých si mohla už aj pracovať 😕

autor
8. jún 2022

@panelacikova áno ja viem ale vážne ja som pozerala na rôznych školách a nikde nie je učiteľstvo takého to typu externe iba predškolská a elementárna pedagogika a špeciálna pedagogika. Tak je to ukrátenie ale ja sa už aj tak nemôžem spoliehať na odpracované roky lebo ja už nikdy nebudem mať veľa odpracovaných lebo som to vlastnou vinou premrhala tak aspoň že by som mala väčšiu šancu sa zamestnať. 🙂

palicka
8. jún 2022

Smelo do toho, pokial tá financie netlačia a môžeš si takto predĺžiť mladosť, sup do štúdia! Urobila by som si minimálne bakalára, potom zvážila prestup na externe, pokial by sa niekde otváralo a zamestnala sa ako vychovávateľka SKD (na to Ti bude stačiť v tom čase Bc. A budeš si pomaly zbierať pedagogicku prax, urobíš adaptačné a po skončení MGR. budeš rovno samostatnou učiteľkou

autor
8. jún 2022

@palicka to som ani nevedela že sa to tak dá že s takým odborom keď nemám celých 5 rokov už môžem pracovať v školstve som si myslela že to je neúplné ešte ale to by bolo celkom fajn kebyže dakde otvorili aj externe zatiaľ teraz som nikde nenašla ale aj kebyže nebude otvorené tak tie 2 roky na Mgr už dokončím aj denne

emm_i
8. jún 2022

No len si dávaj pozor, odkiaľ si. Na východe nájsť učiteľské miesto veľká bieda. Západ, tam hľadajú stále, ale tam je plat rovnaký ako na východe, avšak vyššie výdavky. Máš naozaj vzťah učiť? Baví ťa to? Lebo to nie je práca, že prídem, odrobim a odídem. Učiteľstvo musíš mať v sebe. Že tie deti máš rada. Ak vieš AJ, potom zvoľ radšej nejakú firmu. 🙂 Školstvo sa nezmení, ak sa budú hlásiť len ľudia, ktorí nevedia čo odrazu robiť, tak idú učiť a potom tam doslova "kysnú"

oliva276
9. jún 2022

Ako si na tom s angličtinou? Od skončenia gympla je 8 rokov - používala si ju v práci? Je to náročné štúdium, kolegynin syn anj šiel študovať hneď po gympli, mal x medailí z okresných kôl olympiád - a z výšky v druhom ročníku vyletel (neflákal ju).

kataleya
9. jún 2022

Ale zváž si to. Neviem, kde si pracovala doteraz. U nás je takýto problém, že ak más VŠ a nemôžeš sa zamestnať, tak ťa nevezmú hocikde do výroby, pretože si už prekvalifikovaná. Toto bol problém u mňa (žijem na východe) Nakoniec sa mi po dlhom čase podarilo zamestnať vo svojom odbore - v školstve 🙂. Mám 28 rokov a tiež idem ešte študovať denne, ale popri materskej. Ak chces vedieť niečo viac, tak napíš správu 🙂

autor
9. jún 2022

@emm_i Tak ako tu na východe je bieda s akýmkoľvek miestom tu len za pas a hotovo takže tak a ja neviem čo bude o 5 rokov či budem na východe či kde budem či tu vôbec budem ja sa nato pozerám, že to som robila doteraz už robiť nechcem a tak som si povedala že si chcem zvýšiť vzdelanie aby som mala trochu väčšiu šancu zamestnať sa a z celkového výberu čo bol mi toto prišlo ako to čo najviac zvládnem. Ja to nejdem študovať za účelom kysnúť nikde ja len chcem normálnu stálu prácu.

autor
9. jún 2022

@oliva276 Keby som sa nato tak pozerala že niekto s medailami vyletel zo školy tak to by som nemohla ísť asi nikde.

didi2102
9. jún 2022

Ja mám bio, chem a iidem dorobiť fyz a uvidím časom mat, na východe je problém a hrozna tlačenka na učiteľské miesta , preto daj na moju radu , zmeň to na aj a sj a máš top kombináciu , potiahne tá každý predmet aj samostatne

autor
9. jún 2022

@didi2102 hej už som písala či sa dá zmeniť a ak nie tak pošlem znova. A ty ak sa smiem spýtať odkiaľ si z akého mesta?

didi2102
9. jún 2022

Okres Poprad , no tu som sa nedokázala zamestnať nikde , ani v okrese levoca ,Kežmarok , Spišská , nakoniec robím v LM, pozerám miesta aj tu ale nič , napr hľadali sme asistentku a máme 80ziadosti a to sú väčšinou sami učitelia čo nemajú miesto , nieje to vôbec ružové

autor
9. jún 2022

@didi2102 aha ja som so Spišskej a tu nemám ani takú robotu nič. To je ale zaujímavé keďže furt vravia že učiteľov je málo ale to asi zase len na Bratislavu platí na východe nič už netreba len pasových robotov. Ale v podstate ak niekto študuje učiteľstvo aj tak má v poslednom ročníku štátnice takže sa môže zamestnať aj inde keby bolo najhoršie či nie?

didi2102
9. jún 2022

Ako myslíš inde ? Na východe ako som písala je náš veľa resp dosť , preto si daj silné predmety

autor
9. jún 2022

@didi2102 Som myslela ako v inom odvetví kde treba jazyk vedieť.

didi2102
9. jún 2022

Tu ti napíšem rovno že ja mám štátnice na prírodovedeckej fakulte z chem bio a tiež som si myslela že uplatnenie budem mať aj inde ale nemám , raz keď mas na tom dioplome že máš učiteľstvo tak si pre každého len učiteľka , a napr jazyk vie teraz veľa ľudí, z lepších miest možno recepcie hotely ale to skôr berú ľudí s cestovných ruchom , ekonomického charakteru atď je hrozne veľa absolventou,je si z čoho vyberať, vôbec to nieje také že ti to otvori dvere a určite nie v našich okresoch