Štúdium špeciálnej pedagogiky a uplatnenie

12. júl 2022

Ahojte.
Idem si ku vam po radu, mozno taky brainstorming pre mna. Zamyslam zmenit svoje pracovne posobenie, prihlasila som sa na vecerne studium na strednej pedagogickej skole. Po ukonceni ma laka dalsie vecerne studium - specialna pedagogika (musim mat najskor ukoncene toto vseobecne pedagogicke vecerne studium). Moja otazka znie - ake by som mala pracovne uplatnenie s takymto odborom na urovni strednej skoly? Vzdy ma lakala specialna psychologia, praca s detmi v ramci specialnej pedagogiky.. No na studium som sa nv mladosti nedala a teraz je uz neskoro na VS. Myslim ze sa da studovat i tak iba denne. Da sa vobec nieco dosiahnut, nejaka praca s detmi so specialnymi potrebami, aj zaujimave financne ohodnotenie, ked sa zacnem vzdelavat az na prahu 40tky?potrebujem zmenu v pracovnom zivote a je mi luto, ze som nestudovala to, co ma vzdy zaujimalo, ale to, co sa mi vzdalo hodnejsie - mam vystudovanu ekonomicku. Za vase naziry dakujem, príjmem rada aj kritiku mojho planu. Spolu nieco vymyslime.

tecko28
12. júl 2022

Na studium v tvojim veku este nie je neskoro. Ako stredoskolacka s externym studiom spec. pedagogiky by si sa mohla uplatnot ako spec. pedagogicka v skolke, ale nie vsetky skolky zamestnavaju specialneho pedagoga. Ak by si vsak mala VS pedagogickeho smeru , alebo akukolvek + DPS , da sa studovat specialna pedagogika ako rozsirujuce studium a to je uz na uplatnenie zaujimavejsie. Myslim, ze sa da uz studovat specialna pedagogika na VS aj externe

xena0
12. júl 2022

Niesom si istá tým uplatnením pretože vo veľa prípadoch vyžadujú VŠ špeciálnej pedagogiky

kacena4
12. júl 2022

ja mam viac k 50 ako 40 r. a studujem na vyske spec.pedagogiku. tuzim to robit. stredna ti nestaci na speci pedagoga a speci psycholog je iny odbor. zvaz co chces robit a vystuduj to.na VS po bc. uz mozes pracovat ako specipedagog a dostudovat do mgr. studium je aj externe

vilma7
12. júl 2022

V 34 som začala študovať externe špeciálnu pedagogiku, ja pracujem ale v domove s osobami s postihnutím.

belasy_motylik
12. júl 2022

Mám zdravotnú, po jej presne tieto dva odbory, o ktorých píšeš a krásne mi to nadväzuje, špeciálna pedagogika mi značne rozšírila možnosti uplatnenia, pokiaľ máš k tomu vzťah, tak určite odporúčam 🙂. Treba mať jasno aj v perspektíve a možnostiach zamestnania a rozhodnúť sa aj podľa toho, či len toto, alebo VŠ 🙂

nikaeli
12. júl 2022

Som špeciálny pedagóg už takmer 20 rokov a pracujem s deťmi s VNP. Pýtaš sa na finančné ohodnotenie, to sa v školstve odvíja od rokov praxe. Takže aj keď si v mojom veku, bola by si aj v prípade rovnakého pracovného zaradenia platovo oveľa nižšie ako ja (na začiatku tabuľky ako začínajúci pg zamestnanec).

zuzinabila
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maminkalaurinka
16. nov 2022

Ahojte, našla som túto diskusiu, prosím študoval niekto spec.pedagogiku aj na KU v Ružomberku? Ďakujem krásne

ema1403
16. máj 2023

s pri ZZ

Dobrý deň,
Zaujímam sa o pozíciu špeciálneho pedagóga v ZŠ pri Zdravotníckom zariadení. Mám ukončený 2 stupeň VŠ, odbor špeciálna pedagogika UK v BA. Štátnice som mala z predmetov specialne didaktiky špeciálnych základných škôl,; pedagogika telesne postihnutých, chorých a zdravotne oslabených. Na pohovore mi oznámili, že nie som kompetentná učiť, maximálne môžem robiť vychovavatela. Že teda na učenie musim mat ukončené bud prvý stupeň ZŠ, alebo nejakú kombináciu. Pokiaľ viem, ZŠ pri ZZ spada pod špeciálne školy, prosím o radu,ako je to teda s mojou kompetenciu.
Ďakujem

palicka
16. máj 2023

S pomaturitným štúdiom sk na strednej škole ani neškrtneš. Čo sa týka odboru, špeciálna psychológia sa nestuduje, teda o tomto som ani nepočula. Výsledkom je špeciálny psychológ? Bez VŠ si ani v regionálnom školstve neškrtneš ako Ucitelka či odborný zamestnanec.

ona12
28. jan 2024

@vilma7 da sa zvladnut skola?

vilma7
28. jan 2024

@ona12 samozrejme že sa dá, keď sa človek učí.

ona12
28. jan 2024

@vilma7 je tam aj matematika?

vilma7
29. jan 2024

@ona12 nie

kikusaa
27. mar 2024

Môžem sa spýtať či tu niekto študuje externe VŠ v BA špeciálny pedagóg? Ďakujem

luy
14. apr 2024

Ahojte,mám otázku.Nekončí niekto z Vás externé štúdium- odbor špeciálna pedagogika a pedagogika mentálne postihnutých v Ružomberku?Ak áno prosím ozvite sa,ďakujem.

bubinkaaa
3. júl 2024

@kacena4 Ahoj chcem sa Ťa opýtať,ak by som chcela študovať na VŠ špeciál.pedagogiku,musím mať vyštudovanú predtým aj Strednú pedag.skolu??

bubinkaaa
3. júl 2024

@kacena4 zo Strednej zdravotnej školy nemôžem študovať na VŠ špeciál. pedagogiku??

kacena4
3. júl 2024

@bubinkaaa mozes ja som vystudovala odbor postarka a koncim specialnu pedagogiku staci ti maturita

bubinkaaa
3. júl 2024

@kacena4 Ďakujem....a okrem Ba(som z východ.Sk) by si mi kde odporučila študovať Bc.externe??kde je to menej prísne??v PO napr. študovať nechcem

nikaeli
4. júl 2024

@bubinkaaa tri kolegyne teraz štátnicovali Bc. externe v Po a nesťažovali sa. Ja som tam končila pred rokmi Mgr. Niektorí chodia do Ružomberka, no o kvalite sa hovorí všeličo. Sesterka bola až v Prahe 😛

bubinkaaa
4. júl 2024

@nikaeli v PO som už študovala(2semestre),síce na dennom ,ale bol to brutál....nerada by som opäť išla na školu,z kt.som už raz odišla