Štúdium sociálnej práce popri deťoch

21. apr 2024

Ahojte. Máte niektorá skúsenosť.so štúdiom sociálnej práce popri deťoch? Rada by som si spravila vysokú školu, ale neviem či to budem popri toľkých povinnostiach zvládať. Nie som veľmi nadaná na učenie, ale chcem sa v živote posunúť.

lenuska9999
21. apr 2024

Ak sa chce , tak sa dá. Ja končím teraz štúdium zamerané na ekonomiku popri dvoch malých deťoch a práci na plný úväzok. A to som k tomu asi pred dvoma mesiacmi začala svoje podnikanie v oblasti účtovníctva. Takze podľa mňa všetko sa dá, ide hlavne aj o to akú máš oporu v manželovi alebo rodine a ako si vieš rozvrhnúť svoj čas a rozdeliť povinnosti, aby si všetko stíhala

brona235
21. apr 2024

Ahoj. Ja mam 3 deti, chodim na 12ky, aj nocne, aj vikendy... a studujem osetrovatelstvo. Ked chces, vsetko sa da. 😉 drzim palce 💪

tahomi
21. apr 2024

No, socialnu pracu s prehladom. Otazka je, ze kam ta tento odbor posunie? Chces v tom realne pracovat?

heln
21. apr 2024

vysoka skola sa da zvladnut popri detoch a praci, ale je to narocne, hlavne na cas a energiu. je dobre sa niekam posunut.
otazka preco prave socialnu pracu? chces v tom pracovat? tabulkove platy su mizerne, urcite su aj ine odbory ktore by ta bavili, nie je to najlahsia skola ako sa prezentuje, aj tam sa treba ucit, pisat seminarky, a ist na prax napriklad na lunik 9.

autor
22. apr 2024

@lenuska9999 oporu v manželovi budem mať, rodina tiež niečo pomôže, ale plánujeme sa sťahovať a nebudú až tak blízko, ale vedia pomôcť cez víkend napríklad, a dcéru mám z predchádzajúceho vzťahu, tak si ju jeden deň do týždňa berie jej otec

@brona235 to máš môj obdiv 🙂

@tahomi áno chcem v tomto odbore pracovať, mám blízko k pomoci ľuďom
@heln aktuálne som na rodičovskej ešte, a keď si mám predstaviť, akú prácu by som do budúcna robila z dlhodobého hľadiska, tak je to práve sociálna práca alebo mám blízko aj k zvieratám, ale veterina sa tuším extreme študovať ani nedá, a to by som ani nezvládla, keďže to je veľmi náročné štúdium, tak mi z toho vychádza len tá sociálna práca. Iny odbor som nenašla, ktorý by ma bavil. Ešte psychológia, ale to je tiež veľmi náročné kým sa z človeka stane napríklad psychoterapeut.