Štúdium práva a prokuratúra

6. nov 2021

Aojte, chcela by som sa spytat, kto mate skusenosti. Chcem ist studovat externe pravo a potom by som sa chcela venovat prokurature. Je narocne sa presadit v tejto oblasti prokuratury? Mam doma este 3 deti (6,5,3), da sa popri takto malych detoch studium zvladnut alebo radsej pockat kym povyrastu? Dakujem za rady.

baboobchod
6. nov 2021

No ja som teraz prvacka externe na práve a teda pri malých deťoch si to neviem prestaviť (aj keď spolužiakom tam v pozadí často placu deti…. Sama som zvedava, koľkí z nás sa na to štúdium časom nevykašlú…). Máš okrem detí aj zamestnanie? To si už vôbec neviem predstaviť 😂 možno bez práce, že iba deti by sa to dalo zvládnuť. Prednášky mame celý piatok a sobotu 2 mesiace v kuse. Potom skuskove… všetko je o samoštúdiu 🤷🏼‍♀️ Však skús a po roku by si mohla prerušiť ak by to nešlo 🙂

roxanna
6. nov 2021

No, okrem štúdia potom ešte musíš absolvovať cakatelsku prax za veľmi málo peňazí, tá trvá myslím 3 roky, na miesto čakateľa sa občas vypisujú výberové konania, kde je obrovská konkurencia. Počas cakatelskej praxe ešte skladas viaceré priebežne skúšky a na záver prokurátorske skúšky na Justičnej akadémii, ktoré sú veľmi náročné. Zvládnuť sa to samozrejme dá, mnohí zvládli, niektorí nezvládli ...

autor
7. nov 2021

@baboobchod
@roxanna dakujem vam🙂mate skusenosti s pravom na UMB v BB? Je to dobra fakulta?

ibrunova
7. nov 2021

Popri deťoch si vyberaj hlavne to, čo máš najbližšie. Lebo ak tam máš raz do týždňa cestovať plus školné, tak aby to bolo zvládnuteľné. To, čomu sa budeš v budúcnosti venovať, je teraz ešte vo hviezdach. Moja dcéra študuje denne, ale nie v BB. Ale to je asi jedno, učenia má nad hlavu. Veľa šťastia.