Štúdium nadstavby na strednej zdravotníckej škole

27. mar 2022

Ahojte chcela by som sa tu s vami poradiť. Chcem si dať prihlášku na 2ročné pomaturitne na zdravotnej škole, s tým,že o rok by som sa už rada zamestnala aspoň ako sanitárka. Tak že ako to urobiť, lebo chcela by som pokračovať ďalej a dokončiť odbor praktická sestra,ale zároveň už aj niekde pracovať. Je to takto vôbec môžné? A ak áno,ako to urobiť? Treba si dať prihlášku najprv na1 rok na odbor SANITÁR , zamestnať sa a ďalší rok znova prihlásiť sa na Praktickú sestru s tým,že uznali by mi ten rok alebo by som musela odznova ďalšie 2 roky absolvovať? Po roku štúdia odboru praktická sestra ešte nie je možné sa zamestnať? Samozrejme zatiaľ ako sanitárka. Ako postupovať? Ďakujem za odpovede

luccija
27. mar 2022

Napíš do školy najlepšie Ti poradia

modrymotyl8
27. mar 2022

Ja som si podala prihlášku už a teraz čakám kedy ma zavolajú na zápis, hneď som si dávala prihlášku na tie 2 roky odbor praktická sestra. Zbytočne budeš študovať 1 rok za sanitárku a potom dalšie 2 roky za praktickú sestru. Tiež sa spolieham nato, že ak začnem študovať tak sa budem môcť zamestnať aspoň ako sanitárka. Teraz som doma s dcérkou.

autor
28. mar 2022

@modrymotyl8 ja takisto, teraz som ešte na RD, ale o rok mi končí, tak tiež dúfam,že po roku školy už by som mohla ísť aspoň za sanitárku

modrymotyl8
28. mar 2022

ja s tým tiež takto počítam no uvidí sa ...

ibrunova
28. mar 2022

Podľa mňa sa rovno prihlás na odbor praktická sestra, o rok uvidíš, čo bude.