Štúdium na SZU - Lekárska fakulta

lilka5555
17. feb 2024

Ahojte, je tu niekto kto študuje na szu lf? Chcela by som sa informovať aké je štúdium na tejto škole? Pretože som počula že úrovňou je táto škola velmi slabá a “ľahšia” ako ostatne lf

tinka2233
17. feb 2024

Ahoj moja mamka je lekarka (študovala inde ale atestačne skušky mala tam) plus moja spolužiačka tam študuje zubarinu. A poznám mnoho doktorov. Áno, medzi lekarmi ale aj študentami sa vraví, že ta škola je ľahšia. Avšak nie je to pravda. Čo si predstavuješ na medicíne ako ľahšie? Anatomiu sa budeš musiet celú naučiť a tak isto každy jeden predmet. Pravda jedina je na tom, že prijimačky sú tam “lahsie” tj nebifliš sa milion otazok typu SSNSNS ale tušim sú tam len 4 odpovede. Tak či onak po doštudovani ostaneš “s holou riťou” a musiš sa atestovať. Osobne si myslím, že keď chceš isť na medicinu skús viacero škôl a nespoliehaj sa na to či je ľahšia. Ja končím chémiu a venujem sa všetkemu čo robia lekari ale “za oponou” tj okey lekar ťa vylieči a predpiše lieky ale my študuje zmeny tela až po vyrobu liečiv a sama sim mala semestre kde som o sebe nevedela. Medicina je super ale naozaj nehľadaj ľahšiu cestu, je to ťažka škola

aeruginosa
17. feb 2024

Ci maju lahsie studium, to neviem, ale prijimacky v porovnani s LFUK BA urcite ano😃, to sa ani neda porovnat. Poznam vela ludi, co sa ucili rok-dva (aj pat😅) na LFUK BA a nemali ani 600 bodov z 800, na dalsi rok sli na SZU na prijimacky, ucili sa kratsie a s prehladom urobili…
Osobne som nikdy nemusela tie reci, ze je to slabsia skola, slabsi studenti, ale mala som tu „cest” byt s nimi tyzden na stazi a pochopila som, ze vo vela pripadoch vela z toho nie su len reci, holt. Ja osobne by som sa SZU vyhybala oblukom.

alenka58
17. feb 2024

koľko študentov bolo vynikajúcich na vynikajúcej škole a v praxi nič moc to sa týka aj medicíny, zo SZU už vyšlo dosť študentov medicíny a uplatnili sa tak doma ako aj v zahraničí a darí sa im

lilka5555
autor
17. feb 2024

Ďakujem ale skôr ma zaujíma aj to či je škola od po-pia každý deň od rana do večera ako mi bolo povedané

aeruginosa
17. feb 2024

Ved si pozri rozvrh na stranke fakulty😅.

123sofia123
5. mar 2024

Tento rok tam berú len ludí so samými jednotkami na vysvedčení. Ak sa teda chystáš na prijímačky tohto roku