Štúdium medicíny v Čechách

7. aug 2023

Ahojte, velmi rozmyslam nad studiom mediciny v Cechach, kedze som pocula, ze na Slovensku to nie je na takej urovni ako prave v CR. Premyslam nad Brnom a Olomoucom, ale pocula som aj, ze co sa tyka narocnosti tak je to tam v CR ovela narocnejsie ako tu, preto sa bojim, ako by som to zvladala (ja viem, ze aj tu na SK je to urcite narocne) a chcela by som sa vas opytat, ci mate niekto nejaku skusenost ohladom Brna alebo Olomouca, ze ako to tam chodi a tak....'

autor
7. aug 2023

Alebo by som sa vas chcela opytat ci aj vy ste takeho nazoru, ze radsej studovat medicinu v CR ako na SK?

kvetinka75
7. aug 2023

áno je to tam náročnejšie. Jednej kamarátky dcéra zvažovala kvôli tomu prestup na SK ale nakoniec to dala a študuje tam. Teraz už neľutuje, že tam zostala, ale začiatky boli ťažké.

mamina7070
7. aug 2023

urcite v CR uplne iny pristup aj k vyucbe k praxi a tak prijimacky su okrem biologie a chemie aj z fyziky
myslim Brno

mamina7070
7. aug 2023

a ci je narocnejsie napr tam anatomiu maju uz v prvom rocniku aj biofyziku a maju vela praktickych skusok nikto sa nevyhne pitvaniu chodia sa aj ucit do pitevne skusat musis rozpitvat vzdy nieco z oblasti atd

micusa2222
7. aug 2023

vôbec nerieš, je tam na úrovni každý typ vysokej školy,,mám mnoho známych, ktorí študovali v Čechách, ani jeden sa nechcel vrátiť, všetci boli mimoriadne spokojní...

aeruginosa
7. aug 2023

Ved si daj prihlasku na SK aj do CR a uvidis, kam a ci ta vezmu. Potom sa rozhodnes. Uplne zbytocne riesis teraz taketo veci, medicina je narocna vsade. Radsej sa uc, aby ta aj vzali. Mala som takych spoluziakov, co preberali a nakoniec sa nedostali nikam.

autor
7. aug 2023

@aeruginosa ale je narocne sa pripravovat napr na lfuk z tych podkladov a este aj do Brna alebo Olomouca z ich odporucanej literatury, preto by som SK najradsej vynechala

aeruginosa
7. aug 2023

Tak vynechaj a zameraj sa na ceske skoly. Keby si mam druhykrat vybrat, asi by som skusila aj CR a jednoznacne Olomouc.. ale byt tebou, dam si prihlasku aj do Brna.. drzim palce.

w3ronika77
7. aug 2023

Ja by som rozmyslala aj nad ostravou 😉

vanes_bazos
30. aug 2023

Ahoj nastupujem prave do brna kde som sa dostala na zuby (tam som bola 2.) aj na vseo (6.) ak by si mala otazky kludne sa ma pytaj viem o tom dost o prijimackach aj skole

vanes_bazos
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
w3ronika77
30. aug 2023

@vanes_bazos materialy máš pdf, či papierovú verziu?

micusa2222
31. aug 2023

keď takto rozmýšľaš, myslím, že sa obávaš, že to nezvládneš a to nie je dobré....musíš si veriť a vôbec nešpekulovať, kde je čo ťažšie, ľahšie, výhodnejšie...celé zle...

vanes_bazos
31. aug 2023

@w3ronika77 ahojky v pdf kludne mi napis na msg alebo instagram a poslem ti vsetko co mam ale su tam bmedic testy
Prijimacky z minulych rokov
Knihy modelovky atd este vela toho mam

vanes_bazos
31. aug 2023

@vanes_bazos vanesa sevcikova