Stresujem zo štátnic

sasa47
28. aug 2023

Ahojte, urobil niekto štátnice a vedel toho minimum pri otázkach? Ja stresujem, poviem 20 viet a ďalej neviem.

nelca84
28. aug 2023

@sasa47 tiez by som stresovala, keby som vedela minimum. O aku skolu ide?

alex49
28. aug 2023

@sasa47 spolužiačka stresovala aj keď vedela všetko naspamäť. Existujú aj náhradné termíny. Skús sa upokojiť a ešte si to čítaj.

sasa47
autor
28. aug 2023

@nelca84
@alex49
Ja toho celkom aj viem, len dostanem stres a mozog sa mi ani nepohne

zuzanka.zuzu
28. aug 2023

niekedy aj 20 viet stačí, si zober členov komisie, kto by tam tie kraviny počúval furt dokola 😀 horšie keby si z jednej otázky vedela 40 viet s z druhej žiadnu

kristie571
28. aug 2023

@sasa47 neboj sa, isto vies ovela viac, to je len tym stresom 🙂 ja som pred statnicami mala pocit, ze uz absolutne nic neviem. Zvladnes to, uvidis 🙂

marianarem
28. aug 2023

@sasa47 Normalne sa priznaj, ze mas okno. Ja ucim na VS, na statniciach byvam v komisii a okno obcas na niekoho pride. My zvykneme aj trochu napovedat, alebo dat nejaku otazku, aby sa to zase pohlo.
Okna mavame aj my ucitelia, mne sa niekedy pocas prednasky stane, ze mi vypadne nejaka zakladna vec alebo zrazu neviem, co dalej. Pomaha mi na to brat to ako normalnu vec a neeskalovat stres.
Takze odpovedat budes pred ludmi z masa a kosti, ktori stres, tremu a okna dobre poznaju. Mysli na to, mozno ti to pomoze.

zrncita
28. aug 2023

mozno sa ti to len teraz zda a nakonniec budes vediet viac nez si si myslela a cele statnice zvladnes na jednotku. stres je normalny. no myslim si, ze to zvladnes v pohodicke

dskjhfdlkdjhl
28. aug 2023

@sasa47 Nestresuj, uc sa.

evkamotka
28. aug 2023

Ja som na statnice vedela vsetko vyborne a pri jednej otazke som sa aj tak zasekla. Nenechali trapne ticho, normalne sa skusajuca skusila spytat tak, aby som sa chytila temy. Chytila som sa dalej a dostala som same Acka 🙂

bennn
28. aug 2023

statnice byvaju aj skoro formalitou, niečo ako ústna maturita, ale zase záleží ako kde 🙂

marca12
28. aug 2023

@sasa47 neboj ten adrenalin tam ta nakopne a spomenies si aj na to,co si nevedela. A ked sa zaseknes,budu ti davat otazky a zase sa mozes potom rozkecat. Hlavne klud,snaz sa upokojit,nestresovat. Aj ked mas pocit,ze nic nevies,oddychni si a pusti sa znova do ucenia. Ono sa ti to uklada do pamate a v tom strese tam sa ti to zacne vynarat.