Stres pred skúškami

renata27322
8. apr 2024

Ahojte, zajtra a pozajtra mám skúšky, som veľmi vystresovaná a nedokážem sa upokojiť. Mám traumu z minulého roka, deň po operácii som odpadla. Vždy keď idem medzi ľudí sa bojím odpadnutia. Snažím sa pracovať s tým, je to oveľa lepšie ako bolo len neviem čo bude zajtra a pozajtra na tých celodenných skúškach a mám až paniku z toho, že čo ak odpadnem. Nejaké rady ako to zlepšiť? Ďakujem 🙂

darinka27
8. apr 2024

Ahoj. Zažívam podobné stavy, no už oveľa menej ako kedysi. Nezabudni veľa jesť a piť. Daj si teplú sprchu, nejaký upokojujúci čaj, skús meditovať, zhlboka dýchať. Dôležité je aj si povedať čoho sa najviac bojíš, ako najhoršie to môže dopadnút a čeliť tomu, povedať si ako ťa to zasiahne alebo ako to vyriešiš. 🙂

renata27322
autor
8. apr 2024

@darinka27 no ja už teraz plačem od stresu, veľmi sa bojím ale snažím sa prekonávať sa veľmi veľa, len sa bojím stále a už by som bola najradšej, keby mám po

sevrin
8. apr 2024

@renata27322 z čoho máš skúšku?

renata27322
autor
8. apr 2024

@sevrin maturity 😅

sevrin
8. apr 2024

@renata27322 ja som na maturite bol taký vyklepaný, že na slovenčine som si splietol diela dvoch spisovateľov, na skúške z výpočtovej techniky som do klávesnice ťukal jak postihnutý a na skúške z elektrotechniky som na sínusoide niečo zle označil už ani neviem čo, ale keby to dali do praxe, tak by to buchlo až v elektrárni.
Ale v pohode, zmaturoval som s vyznamenaním, proste keď vidia, že to vieš obkecať a opraviť si chyby, tak dusiť ťa nebudú.
Obdobne to bolo aj na VŠ, proste stačí keď vieš niečo k téme povedať.

renata27322
autor
8. apr 2024

@sevrin mám písomnú časť zajtra

sevrin
8. apr 2024

@renata27322 fúha a to už máš takéto stresy? Písomná bola úplne v pohode. Dokonca si ju pamätám, písal som o rusko-čečenskej vojne, také moralistické omáčky na dve strany.

renata27322
autor
8. apr 2024

@sevrin bojím sa odpadnutia lebo pred rokom som mala operáciu a na ďalší deň som odpadla a teraz sa toho obavám stále aj keď nemám dôvod na odpadávanie, vždy pijem veľa aj jem normálne aj vitamíny si dávam len občas na mňa príde taký uzkostny stav

darinka27
8. apr 2024

@renata27322 maturity som tiež tento rok absolvovala a musíš si pripomenúť, že práve stres ti môže znížiť ten výsledok. Hlavne sa sústreď a buď pokojná. Pokiaľ nie si naozaj vedomostne drevo, tak to dáš úplne v pohode. Nejde o výsledok, len či si prešla.