Stredná pedagogická škola v Trnave externe alebo PEP KU Ružomberok

lauraolivia
20. okt 2024

Ahojte, prosím vie mi niekto poradiť.....chcela by som sa prihlásiť na školu..... musím sa prekonat a skúsiť to.... milujem prácu s deťmi, z jednej práce som musela z rodinných dôvodov odísť po 15 rokoch....a teraz neviem čo robiť, zamestnala som sa,ale táto práca má nebaví, nenapĺňa.....bavilo by ma pracovať ako vychovavateľka,alebo pani učiteľka v MŠ.... Učiť nie. Mám už cez 40 ,ale chcela by som, musím,ak chcem pracovať v tom čo ma baví.....ale mám neskutočne obavy, neviem, či to dám..... možno pre začiatok by bola fajn asi tá stredná pedagogická škola, ale zas neviem hrať na hudobný nástroj....
Preto ak by bol niekto ochotný poradiť mi, najlepšie z vlastnej skúsenosti, poradiť ako a čo...... skúšky, prijímačky,atď.....budem mu veľmi vďačná 🙏 ďakujem

asocial
20. okt 2024

@lauraolivia ja som v tvojom veku. Mám VS vzdelanie úplne iné. A som v škole. Tento rok maturujem na súkromnej škole v BA, len SS, druhu VS sa mi nechcelo. Nástroj je tam flauta, ja som hudobne hluchá, našťastie môžem mať nakreslené, aké dierky mám skryť. Pieseň máme dopredu, takze sa to vieš nabiflit.

kaktusik007
20. okt 2024

mna by pepka zabila, takze ja studujem specku. Nedavno som mala 45, som v druhom rocniku. Ako vychovavatelka ci ucitelka v MS ti staci Bc. - to mas tri roky studia, maturita je dvojrocna - ale tam sa neposunies nikam, ani platovo. Bc. ti aspon cosi k platu urobi.

ja som stala nad rovnakou dilemou. Je potrebne proste spravit ten krok a vyjst z konfortnej zony. NIe, nie je to pohodlne. Ano, skusky su narocne. Ale da sa. Ak ta to bavi, co asi bude kedze v tom vidis zmysel, tak potom aj to studium ide lahsie a lepsie. Za mna, vyber si VS, mas potom viac moznosti.

lauraolivia
autor
20. okt 2024

@kaktusik007 prečo by ťa PEPka zabila? Špecka je jednoduchšia? Neviem,aj o tej som rozmýšľala...... Fakt stojím pred dilemou, čo a kam ísť , do dôchodku ďaleko a chcem pracovať tam kde má to baví a nie kam musím chodiť a ubíja ma to..... A nebaví..... Tie deti, pri nich sa sama cítim ako dieťa 🙂aj keď vekovo som už vysoko nad.....

lauraolivia
autor
20. okt 2024

@asocial ja sa bojím, že by som si so SŠ ťažšie našla prácu ako s bc. Ale zas bojím sa, že VŠ možno nezvládnem.....

kaktusik007
20. okt 2024

@lauraolivia pretoze ja nemam vztah k malym detom ;) preto by ma pepka zabila ;) ja som doma na druhom stupni, radsej pubertiakov ako uvrieskanych krpcov ;)

lauraolivia
autor
21. okt 2024

@kaktusik007 ahaaa, tak to mne je jedno ,ja aj malých aj väčších a ŠJ pubertiakov 🙂 a chodíš na KU do Ružomberka?

kaktusik007
21. okt 2024

@lauraolivia nie, UKF nitra