Štipendium na vysokej škole

elzik3
27. máj 2021

Ahojte, nevie tu niekto či je možné dostavať sociálne stipendium a zároveň aj prospechové ? Ak máte niekto skúsenosť alebo sa vyznáte.

nafka0483
27. máj 2021

@elzik3 Na nasej univerzite sa v case ked som studovala dalo. Podmienky su tam rozdielne, jedno hodnoti socialnu situaciu a druhu prospech a navzajom sa to nevylucovalo.
Pozri si podmienky na svojej skole, studijne oddelenie ma podmienky zverejnene.

katkamatka7
27. máj 2021

@elzik3 Pokiaľ viem, tak sa nevylučujú navzájom. Teda možno poberať obe, ak vznikne nárok.

lindous
27. máj 2021

Je to možné a kľudne k tomu môžeš mať aj motivačné (ak pre tvoj odbor je), prípadne ešte aj jednorázové mimoriadne za špeciálne aktivity 🙂 jednotlivé štipendiá sa navzájom nevylučujú

emmanovot
27. máj 2021

podľa mna je to možné, ale zaleží všetko do fakulty, najlepšie bude sa opýtať na študijnom ako to je, tam ti to vysvetlia najelšpie

ivula0807
27. máj 2021

V case ked som ja chodila na vysoku skolu, to mozne bolo. Poznala som ludi, ktorym bolo priznane socialne stipendium a potom v priebehu roka im na zaklade vysledkov bolo priznane aj prospechove stipendium, prospechove bolo vyplatene jednorazovo tusim, ak sa dobre pamatam. Ale istotu ziskas ak si zavolas na studijne oddelenie danej fakulty a opytas sa referentky 🙂