SSOŠP EBG Humenné, pomaturitné štúdium

ashe
27. jún 2023

Ahojte, je tu niekto kto absolvoval toto dvojročné pomaturitné študium v Humennom?

dennissa16
27. jún 2023

@ashe ja

walentina7
27. jún 2023

Tiež.

ashe
autor
28. jún 2023

@dennissa16 už ste skončili baby či ešte študujete?
@walentina7
Mňa čakajú zajtra prijímačky tak sa chcem povypytovat ako to tam chodí, mali ste fakt tak do večera do 8 hodiny? Aký je prístup učiteľov, či to je nejaké voľnejšie to dvojročné či to je ako na strednej...? Na to dvojročné sa hlásia už nejaké mamičky na materskej predpokladám alebo už takí starší nie?

ashe
autor
28. jún 2023

Berú tam každého či? Hlási sa veľa ľudí?

ashe
autor
28. jún 2023

@walentina7
@dennissa16 a k tým prijímačkam, na pohybovú časť sme mali urobiť choreografiu na pesničku čo poslali, je tam čo v nej musí byť a je tam prvok cval bokom, viete mi povedať čo to presne je? 😃 Alebo neviete ako sa to posudzuje, napríklad aj výtvarná, nemyslím že viem nejak extra kresliť, je to problém? 😃

dennissa16
28. jún 2023

@ashe neviem,koľko maju prihlášok
Väčšinou Cca 90 študentov prijímajú (3 triedy)
K prijímačkam sa neviem vyjadriť. Ja som choreografiu nerobila. Kreslit celkom viem,čiže tiež neviem posudit, ako posudzovali nie celkom dobrý výtvarný prejav .

dennissa16
28. jún 2023

@ashe pred mesiacom som maturovala

walentina7
28. jún 2023

Každého tam neberú. Vyberú si podla skúšok. Chodia tam všelijaké od 20-50r. Skola je 2x v tyzdni od cca 14:00 do 19:00. Nemusí sa chodiť vždy, dochádzka sa neráta. Viem čo je cval bokom neviem ti to ako ukazat, skús dať do google. 🙂

ashe
autor
28. jún 2023

@dennissa16 a dá sa to v pohode popri deťoch alebo práci stíhať hej? Len ma zaujíma čo je to tak prísne brané ako na strednej napríklad či skôr tak voľnejšie ako na VŠ, aj keď sú takí starší študenti že aki je prístup učiteľov

dennissa16
28. jún 2023

@ashe všetko som zvládla, ale v živote by som tam už viackrát nešla 🙂

ashe
autor
28. jún 2023

@dennissa16 prečo?

walentina7
28. jún 2023

Každý kto to skončil koho poznám povedal, že viac by tam nešiel 🙂Sú to stresy. Dá sa to popri práci zvládnuť, ale neber to hlavne tak vážne a nesmieš lipnúť na známkach,uplne stačí prejsť s trojkami. Učitelia ktorí akí, píšu sa len testy, pred tabuľou sa neodpovedá ako v bežnej škole. My sme písali testy na papier teraz vraj to už robia cez tablety.

ashe
autor
28. jún 2023

@walentina7 ale je to jednoduchšie asi robiť ako ísť na VŠ a robiť si štyri roky bakalára či? Platíš oveľa vyššie školné tiež...

senticka
28. jún 2023

@ashe ahoj ja idem tiez zajtra na talentovky do HE a som celkom v strese, lebo som dosť nemehlo na tanec a maľbu, zato spev a prednes mám dobrý. Ak chceš napíšme si súkromú správu 🙂

lesana12
24. jún 2024

Prosím vás ,čo je ten cval bokom?ani google to nevie nájsť 🤦‍♀️a z výtvarnej čo sa tam väčšinou kreslí ,myslím tému .