Špeciálny pedagóg

sovitko19
5. okt 2022

dobrý deň, mám vyštudovanú sociálnu pedagogiku a vychovávateľstvo a získaný titul mgr.
ak by som chcela učiť na špeciálnej škole, stači mi urobiť si dpš 2 roky a potom napr. primárne vzdelanie (ako učiteľský odbor) alebo je treba na to len čisto špec. pedagogiku? prípadne máte niekto skúsenosti ako to funguje? ďakujem za odpoved

miskajerry
5. okt 2022

ja mám 1-4 plus šp. pedag, mozem ucit aj na zs aj na špec.škole, kolegyna mala socialnu pedagogiku a dorobila si šp. pedagogiku a robi spec. pedagoga na zs

benit
5. okt 2022

Na spec.skole musis mat specku.

xena0
5. okt 2022

Musí byť špeciálna pedagogika skončená

sovitko19
autor
5. okt 2022

ďakujem vam pekne za odpovede 🙂

sovitko19
autor
5. okt 2022

@miskajerry este mam otazocku, ked si kolegyna, ktora mala socialnu pedagogiku dorobila specialnu pedagogiku, tak si dorobila len napr. externe tri roky mgr alebo musela ist od zaciatku od bakalara a az potom magister?

benit
5. okt 2022

Ja som si tak po mgr dorabala specku uz len mgr studium. Vtedy to boli 2 roky.

miskajerry
5. okt 2022

@sovitko19 ona už bola mgr.-sociálna pedagogika, dorobila si v Levoči rozsirujuce studium specialnej pedagogiky, bola to Ruzomberska univerzita, detasovane pracovisko Levoča, ja som si dorobila tiež rozširujuce studium spec. pedagogiky zas Bratislavská univerzita, detašovane pracovisko Lučenec. Takže to nie je ani bakalarske, ani magisterske studium, tituly sme uz mali, bolo to rozsirujuce studium a to môžu ísť len tí, ktorí majú už ukončenú vysokú školu

alexandra197
5. okt 2022

@sovitko19 ja som si dorabala 2roky spec.pedagogiku na UK v BA cca 3roky spat. Ukončené pracou a statnicami. Presne ako píšu dievčatá vyššie 2.rocnw štúdium uz po Mgr.

anyka2110
7. jún 2023

@alexandra197 ake bolo studium prosim? Bolo to velmi narocne predpokladam ked vidim tie predmety :/ mam prihlasku na spec.ped. uk v ke

alexandra197
7. jún 2023

@anyka2110 napíšem spravu

helenka112
26. sep 2023

@alexandra197 ahoj, uvažujem aj ja nad týmto rozširujúcim štúdiom, ale chcela by som sa potom uplatniť ako školský špeciálny pedagóg. Je to možné aj po tomto 2ročnom rozširujúcim štúdiu alebo je potrebné to 3ročné, ktoré ponuka uk ako poradenstvo?

alexandra197
26. sep 2023

@helenka112ano, myslím,že tam je potreba kombinácie s poradenstvom.